Vítejte na našem webu !

Kupte si něco z naší horalské edice.

Aktualně máme k dispozici kulichy, kšiltovky,šály a minidresy.

Druhé místo našeho áčka na Českém poháru 2016. Ve finále Horalové těsně podlehli mistrům ČR - HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 2:3
Ligové trofeje 2015 - 2016

První tým Horalů po roce opět "jen" stříbrný ve 2.NHbL-jih.

Horalíci (starší žáci) v MČR jih získali překvapivě 3.místo.

Domácí MS v Pardubicích se blíží! Češi zaútočí na zlatý hattrick

Krajská liga může poznat svého vítěze, finálová série II.NHbL startuje v Suchdole

2.NHbL

22.5.2017 Suchdol vystavil Betonově stopku a zahraje si finále

KHbL

23.5.2017 Švantlák je krok od titulu, Novou Včelnici dvakrát doma přestřílel

Extraliga ml.dorostu

24.5.2017 Výhra Suchdol do finále nedostala, v dohrávce bodoval Pedagog a Horalové

ĚEb Čechy Jih (výsledky, statistiky) 201

1 2.NHbL - (výsledky, statisiky) - Muži"A"

Sezóna 2016/2017

SF-play off, stav serie - 1:3 - sezóna skončila

Sobota 6.5.2017

HC ŠD Písek-HBC Prachatice 3:4 (0:0,0:2,3:1,0:0)

Neděle 7.5.2017 - 2.semifinále PO

HC ŠD Písek - HBC Prachatice 5:3 (1:0,1:1,3:1)

Příští utkání: 3.a 4. SF

Sobota 13.5. a neděle 14.5. od 15:00 hod. Hřiště: Prachatice

HBC Prachatice - HC ŠD Písek 2:3ss (0:1,1:1,1:0,0:1)

HBC Prachatice - HC ŠD Písek 0:3 (0:1,0:1,0:1)

KRAJSKÁ LIGA- (výsledky, statistiky) -  Muži"B", "C"

SF- play-off. konec serie - 0:3 (3.místo) - sezóna skončila

HBC Prachatice"B" - Dranreb N.Včelnice 1:3 (0:2,0:1,1:0)

Neděle 7.5.2017

HBC Prachatice"B" - Dranreb N.Včelnice 3:5 (3:2,0:2,0:1)

Příští utkání: 3. případně 4. SF

Sobota 13.5. od 10:00 hod. Hřiště: N.Včelnice

Dranreb N.Včelnice - HBC Prachatice"B" 4:2 (1:1,2:1,1:0)

Neděle 30.4.2017

TJ Kovo Praha - HBC Prachatice  3:0 (0:0,0:0,3:0)

Příští utkání:

Neděle 21.5.2017

HBC Prachatice - SK Jihlava   6:5ss (1:1,1:2,3:2)

MČR starších žáků-(výsledky,statistiky)

HBC Prachatice - HBC N.Strašecí 6:3 (0:1,2:1,4:1)

Sobota 13.5.2017

HBC Prachatice - TJ Snack Dobřany 5:7 (1:3,0:2,4:2)

Přebor mladších žáků - (výsledky,statistiky)

Hledáme nové talenty

Klub drsnejch Horalů se srdcem na správným místě.

Klub HBC Highlanders Prachatice

hledá neustále nové talenty do svých řad. Máš chuť sportovat?

Přijď hrát hokejbal k nám.

Oblékni černožlutý dres Highlanders.

Potřebné kontakty najdeš v klubových kontaktech nebo na Facebooku !

Komentáře

Datum: 06.05.2017

Vložil: Nikolaj

Titulek: STARŠÍ ŽÁCI VYZRÁLI NA NOVÉ STRAŠECÍ!

2016-2017 MČR SŽ; 6. 5. 2017
Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PRACHATICE diváků: 14
HORALÍCI SŽ @ HBC NOVÉ STRAŠECÍ 6:3 (0:1 2:1 4:1)
branky Horalů:16. Jiří Štěpánek (Štětina); 25. Štětina; 31. Jiří Štěpánek (Štětina, Binka); 32. Jiří Štěpánek SH; 35. Jiří Štěpánek (Veselý); 41. Jiří Štěpánek (Štětina)
střely na branku: 34-21
vyloučení Horalů: Kahuda, Jiří Štěpánek, Jan Štěpánek x 2 minuty
přesilovky: 0-3 využití: 0-0 oslabení: 1-0
rozhodčí: Novotný - Soukup (oukchej)
Sestava:
Kodrle (18/21);
Binka, Jiří Štěpánek, Plecer, Zimandl, Jan Štěpánek, Štětina, Veselý, Beran, Kahuda, Pegley, Lácha, Novák

V dalším pokračování soutěže starších žáků přivítali Horalící na svém hřišti hejno „bubáků“ z Nového Strašecího. Ti přivezli početnou, nicméně o něco mladší sestavu (polovina hráčů patří do kategorie mladších žáků).
Možná i proto měli Horalíci v úvodní části mírně navrch a vytvořili si několik slibných šancí. Buď ale nedokázali dobře chytajícího brankáře, nebo chybělo štěstí, když se míček poskakující těsně před brankovou čarou (ne)odrazil (ne)potřebným směrem. O to větší šok pak přišel ve 13. minutě, když zůstal pro změnu před naším brankářem volný Nicolas de Fin a trefil přesně – 0:1.
Naštěstí hned po 17 vteřinách prostřední třetiny vyrovnal svou klasickou otočkou zpoza branky kolem tyče Jiří Štěpánek a vnesl do mírně „vystrašených“ řad domácích potřebný klid. Když pak v 25. minutě pak dostal míček ideálně do „jízdy“ Václav Štětina a v úniku trefil šibenici, bylo u Horalíků ještě veseleji – 2:1. Jenže za minutu později se prodral za naše obránce „hlavní strašák“ (kapitán) František Linke a prostřelil Kodrleho – 2:2.
Začátek třetí části však opět vyšel domácím, když Jiří Štěpánek po 43 vteřinách také v úniku trefil přesně – 3:2. Stejný hráč se pak prosadil ještě třikrát, z toho jednou ve vlastním oslabení a zajistil nám pohodlný náskok. Za „strašidla“ snižoval znovu de Fin – 6:3, když překazil útočné choutky jednoho z domácích obránců a našel mezírku mezi betony brankáře Kodrleho. Ten však své spoluhráče několikrát výrazně podržel a jistil týmový výkon Horalů.
Pochvalu však zaslouží obě družstva, diváci se nenudili a viděli velmi napínavý zápas!

Datum: 03.05.2017

Vložil: #91

Titulek: Horalové vyřadili Zliv a jsou v semifinále 2.NHbL!!!

HBC ZLIV – HIGHLANDERS PRACHATICE 3:6 (0:1, 2:0, 1:5)
stav série: 0:2
Branky a asistence: Paule (Lang, Kotlík), Květoň (Dojčar, Turek), Turek (Sedláček, Bušek), Turek (Šaršok), Markytán (Lang Jan), Šaršok (Turek, Květoň)
Čtvrtfinálová série se po domácí výhře Horalů 5:0, stěhovala do Zlivi. Naštěstí, protože v prachatické aréně se na hřišti povalovalo asi 10 centimetrů sněhu. Ve 40 km vzdálené Zlivi po sněhu nebyla ani památka, ba naopak svítilo sluníčko a pro hokejbal to byly ideální podmínky.
Perfektní začátek pro Horaly zařídil Láďa Paule, který po 94 vteřinách poslal Prachatické do vedení 0:1. Horalové v první třetině přestříleli svého soupeře 15:8, ale s těmi si poradili pozorní brankáři, domácí Veselý a náš diamant Pixa. Horalové se jen těžko zžívali s asfaltovým povrchem a to domácím nahrávalo do karet.
Ve druhé třetině se obraz hry obrátil a to doslova, úřadoval opět rychlý gól, tentokrát však na straně domácích. Po 104 vteřinách se v oslabení prosadil Vebr a srovnal stav utkání na 1:1. Průběh druhé třetiny nebyl ničím zvláštní, pokud nebudeme mluvit o tom, že oba týmy bojovaly o vedení. Ve 22.minutě utkání však domácím rozhodčí po sporné situaci neuznali gól a vyslechli si pár peprných poznámek, stejně tak jako hostující hráči. Tyto dohady však ukončil „fair play“ gestem Horal Tomáš Pixa, když rozhodčím řekl, že viděl míček za brankovou čárou a ti tak poslali Zliv do vedení 2:1.
Ve třetí třetině budeme opět počítat vteřiny. Přesně 30 vteřin uběhlo, když hostující Dojčar vysunul Květoně, ten na modré šikovně zpracoval míček čímž se dostal do samostatného úniku a střelou do vikýře vyrovnal na 2:2. Velká radost Horalů však netrvala dlouho. Ihned po buly napřáhl z vlastní modré Řimnáč a za další 2 vteřiny bylo veselo na zlivské straně. Nepozorný Pixa si vyprávěl s Markytánem jaký krásný vingl vymetl Květoň, aniž by si všiml, že vymetá jemu někdo díru mezi jeho betony. Za dalších 61 vteřin se však prosadil kapitán Horalů Turek a z otočky propálil Veselého mezi betony a srovnal stav na 3:3. Za dalších 6 vteřin si vzal slovo opět kapitán Horalů a na hostující střídačce bylo opět veseleji! Turek vyhrál vhazování na Šaršoka, který ho lobem vybídl ke sprintu, u míčku byl dříve než Veselý a s klidem ho dopravil do branky 3:4. Aby toho nebylo málo, tak za dalších 20 vteřin vymetl pavučiny z rohu Veselého branky Markytán a poslal prachatické do dvoubrankového vedení 3:5. Za 85 vteřin 5 branek, kdo odešel na toaletu litoval! Zlivští byli očividně otřeseni, ale i přesto se nevzdávali a snažili se konec sezóny oddálit. Poslední slovo však měli Horalové. V přesilové hře Turek nabil na modrou čáru Šaršokovi a vysoký obránce Horalů vypálil přízemní pumelici, která vyletěla z branky stejně tak rychle jako tam vlétla 3:6.
Horalové tak slaví postup do semifinále, kde je čeká HC ŠD Písek. Již tuto sobotu a neděli zajíždějí naši kluci na horkou půdu do Písku, kde je bude čekat velice silný soupeř, který má na soupisce několik hráčů budějovického Motoru a i mimo jiné taková jména jako Jakub Kovář nebo Miroslav Indrák. Uvidíme, v jaké sestavě domácí Písek nakonec nastoupí, oba dva dny se hraje vždy v pravé poledne.

Záznamy: 3 - 4 ze 121