Vítejte na našem webu !

Fotka uživatele HBC Prachatice.

1.Liga v Prachaticích....

HBC Prachatice se dnes (20.6.2017) domluvili s HC ŠD Písek na odkoupení licence na první hokejbalovou ligu. Po roční odmlce se tedy druhá nejvyšší soutěž vrací na jih Čech, konkrétně do Highlanders arény. Můžeme se těšit na hokejbalové umění kvalitních klubů z Čech a Moravy. Co na to říkáte? Myslíte si, že 1.liga do Prachatic patří?

1.turnaj prachatických MŠ - 15.6.2017

Kupte si něco z naší horalské edice.

Aktualně máme k dispozici kulichy, kšiltovky,šály a minidresy.

Prachatice video zde

Již 1160 fanoušků na Facebooku

Sezóna 2017 - 2018 ... _ akce, výsledky, glosy, statistiky

Z P R A V O D A J S T V Í

hokejbal.cz/

1.liga

V sobotu sedmý ročník prachatického Highlanders Cupu za účasti řady hvězdných jmen

2.liga

4.6.2017 Double! Hokejbalu v kraji vládne Švantlův Dvůr Písek, který ovládl i II. národní ligu

Krajská liga

30.5.2017 Šampionem krajské ligy je HC Švantlův Dvůr Písek B!

Extraliga ml.dorostu

MČR st.žáci , mladší žáci

Přípravky a minipřípravky

Sezóna 2017/2018

1.liga - výsledky ,tabulkystatistiky

Ě1Eb Čechy Jih (výsledky, statistiky) 201

1 2.Liga - (výsledky, statistiky) - Muži"B"

Příští utkání:

KRAJSKÁ LIGA- (výsledky, statistiky) -  Muži"C"

MČR starších žáků-(výsledky,statistiky)

Přebor mladších žáků - (výsledky,statistiky)

Přebor přípravek a minipřípravek

MAGAZÍN HOKEJBAL

Poslední aktualizace:

6.8.2017- 19:01 hod.

Kalendář přináší bazar a inzerce Bazák.cz

Hledáme nové talenty

Klub drsnejch Horalů se srdcem na správným místě.

Klub HBC Highlanders Prachatice

hledá neustále nové talenty do svých řad. Máš chuť sportovat?

Přijď hrát hokejbal k nám.

Oblékni černožlutý dres Highlanders.

Potřebné kontakty najdeš v klubových kontaktech nebo na Facebooku !

Komentáře

Datum: 08.05.2017

Vložil: Nikolaj

Titulek: BÉČKO PRACHATIC PROHRÁLO OBA DOMÁCÍ ZÁPASY SEMIFINÁLE!!!

2016-2017 KH(b)L 1. SEMIFINÁLE PO; 6. 5. 2017
Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PT; diváků: 23
HIGHLANDERS PT "B" @ TJ HC DRANREB NOVÁ VČELNICE 1:3 (0:2 0:1 1:0)
branky Horalů: 37. Matoušek (Bednář, P. Mráz)
hosté: 3. Strašík (Sviták); 4. Jindra (Vojta); 30. Bláha (Vojta)
Bílý - Kott "C"; P. Mráz - J. Sitter – Bednář, Šmídmajer

Trenér: Vsevolod Bobrov (licence, licence!!!)

V úvodním semifinále jsme vůbec nezachytili začátek a po třech minutách bylo vlastně hotovo. Hosté na nás vlétli, roztočili nás jak vítr v bedně a my jsme vůbec nebyli schopni reagovat. V čase 2:27 jsme nechali na několikrát dorážet kapitána Vojtěcha Strašíka a ten se nakonec prosadil – 0:1. Za další půlminutku (3:11) pak celé naše obranné pásmo obkroužil Matěj Jindra, vyjel si nerušeně až ke střele, využil zastíněného výhledu brankáře Kolky a trefil milimetrově přesně k tyči – 0:2!
Prostřední část už byla lepší, měli jsme i několik šancí, ale hostující Mátl si vždy poradil, nebo jsme, jako při naší přesilovce, nebyli vůbec s to trefit branku. Podstatnější však bylo, že jsme Včelnické k ničemu nepustili, až na jednu výjimku. 15 vteřin se octl po vhazování v útočném pásmu sám za našimi beky Adrian Bláha a tváří tvář Kolkovi předvedl nádherný blafák a střelu pod víko – 0:3.
Dvě třetiny jsme v podstatě tahali nohy a nebyli schopni se nějak prosadit, vše nám trvalo strašně dlouho a chyběl moment překvapení. Prosadit jsme se dokázali až v 37. minutě, kdy Matoušek trefil ze vzduchu baseballově míček a vykřesal naději – 1:3. Bohužel to byla naše jediná radost a Dranreb první duel zaslouženě vyhrál!

Foto z utkání zde: ZDE

2016-2017 KH(b)L 1. SEMIFINÁLE PO; 7. 5. 2017
Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PT; diváků: 38
HIGHLANDERS PT "B" @ TJ HC DRANREB NOVÁ VČELNICE 3:5 (3:2 0:2 0:1)
branky Horalů: 3. Bednář; 8. Trojan (Matoušek); 12. Bednář (Matoušek)
hosté: 5. Sedlák (Brus, Strašík); 11. Sviták (Strašík); 18. Kupka (Sviták, Strašík); 27. Sedlák (Vojta) SH; 44. Bláha (Sedlák)
střely na branku: 28-27
vyloučení Horalů: Matoušek x 2 minuty
přesilovky: 3-1 využití: 0-0 oslabení: 0-1
rozhodčí: Pátek - Veleba (pohoda)
Sestava:
Kolka (22/27);

Po sobotní prohře se snažil „B“ tým Horalů co nejvíce uvolnit a nabudit na další utkání. Někteří hráči to vzali zodpovědně hned těsně po zápase a na hřišti uspořádali happening s grilováním apod. A zpočátku se zdálo, že to přinese své ovoce.
Od prvních vteřin jsme přišpendlili hosty v jejich třetině a ve 3. minutě se prosadil Zdeněk Bednář, který zůstal před brankovištěm a svým (ne)povedeným pokusem přehodil brankáře Mátla, jehož lapačka máchla na prázdno – 1:0. Včelničtí se k prvnímu ohrožení naší branky dostali až z kraje 5. minuty, ale hned z toho bylo vyrovnání. Nahození od modré Miloslava Sedláka si přes clonu hráčů cestu až za bezmocného Kolku – 1:1. Za další 3 minuty však zafungovala spolupráce Matoušek – David Trojan a druhý jmenovaný střelou na bližší tyč nachytal gólmana – 2:1. Bohužel na začátku 11. minuty byl obránce P. Mráz skálopevně přesvědčen o „icingu“, že nechal v pozici krasobruslařky chystající se na piruetu projet míček až k zadnímu hrazení, tam se jej však zmocnil soupeř, přišla zpětná nahrávka na modrou a střílenou přihrávku Strašíka usměrnil za Kolku nikým nerušený Petr Sviták – 2:2. Za další minutku však vybojoval u mantinelu se štěstím míček Matoušek pro Zdeňka Bednáře, ten vystřelil a následně doklepl za Mátla, který si byl (stejně jako jeho spoluhráči) jistý, že má oranžový nesmyl ve své moci – 3:2. Pojistku mohl navíc přidat Trojan, který objel vyběhnuvšího brankáře, ale jeho bekhendový pokus minul zhruba o půl metru úplně prázdnou branku!
Po dvou a půl minutách druhé části přišlo další vyrovnání. Možná šťastnou, nicméně krásnou kombinaci napříč naším brankovištěm zakončil střelou do prázdné nepokrytý Jiří Kupka – 3:3. Vedení nám mohl vrátit agilní Bednář, ale v závaru před brankou trefil ležícího Mátla jen do masky. Hostující gólman si pak poradil i s několika nebezpečnými dorážkami a v rozhodujících chvílích podržel svůj tým. V 27. minutě jsme díky přesilovce získali další možnost strhnout vedení na svou stranu. Místo rozhodujícího úderu však přišel šok. P. Mráz namazal od vlastní branky dvojici forčekujících hostí a Miloslav Sedlák trefil neomylně pravý horní růžek – 3:4. Naše bojovná nálada byla ta tam a místo ní na nás padla psychická deka, ze které jsme se do konce utkání už nevzpamatovali.
V nakonec poslední části měl největší šanci na srovnání Trojan, ale jeho přihrávku na nabíhajícího Matouška vystihl svou holí brankář Mátl. V závěru zápasu jsme pak měli přesilovku, ale nebyli jsme schopni v ní cokoliv vymyslet. A tak, jako již tolikrát, přišel trest. V čase 43:59 zakončil rozebírku naší obrany Adrian Bláha – 3:5!

Trenér P. Študlar po utkáních řekl:
„Bohužel jsme se v obou utkáních nedokázali naladit na tu správnou vlnu a notu. Nejlépe jsme hráli v závěrečné části prvního utkání a první toho druhého. Ale hrát dobře dvě třetiny ze šesti je strašně málo, hlavně v play off! Soupeř ze Včelnice má zatím více jistoty a klidu na hokejce a působí kompaktnějším dojmem.
Byl bych ale špatný trenér, kdybych nevěřil, že se série do Prachatic ještě vrátí! Teď jde o to, aby tomu a hlavně sami sobě začali věřit i ostatní!!!"

Datum: 06.05.2017

Titulek: STARŠÍ ŽÁCI VYZRÁLI NA NOVÉ STRAŠECÍ!

2016-2017 MČR SŽ; 6. 5. 2017
Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PRACHATICE diváků: 14
HORALÍCI SŽ @ HBC NOVÉ STRAŠECÍ 6:3 (0:1 2:1 4:1)
branky Horalů:16. Jiří Štěpánek (Štětina); 25. Štětina; 31. Jiří Štěpánek (Štětina, Binka); 32. Jiří Štěpánek SH; 35. Jiří Štěpánek (Veselý); 41. Jiří Štěpánek (Štětina)
střely na branku: 34-21
vyloučení Horalů: Kahuda, Jiří Štěpánek, Jan Štěpánek x 2 minuty
přesilovky: 0-3 využití: 0-0 oslabení: 1-0
rozhodčí: Novotný - Soukup (oukchej)
Sestava:
Kodrle (18/21);
Binka, Jiří Štěpánek, Plecer, Zimandl, Jan Štěpánek, Štětina, Veselý, Beran, Kahuda, Pegley, Lácha, Novák

V dalším pokračování soutěže starších žáků přivítali Horalící na svém hřišti hejno „bubáků“ z Nového Strašecího. Ti přivezli početnou, nicméně o něco mladší sestavu (polovina hráčů patří do kategorie mladších žáků).
Možná i proto měli Horalíci v úvodní části mírně navrch a vytvořili si několik slibných šancí. Buď ale nedokázali dobře chytajícího brankáře, nebo chybělo štěstí, když se míček poskakující těsně před brankovou čarou (ne)odrazil (ne)potřebným směrem. O to větší šok pak přišel ve 13. minutě, když zůstal pro změnu před naším brankářem volný Nicolas de Fin a trefil přesně – 0:1.
Naštěstí hned po 17 vteřinách prostřední třetiny vyrovnal svou klasickou otočkou zpoza branky kolem tyče Jiří Štěpánek a vnesl do mírně „vystrašených“ řad domácích potřebný klid. Když pak v 25. minutě pak dostal míček ideálně do „jízdy“ Václav Štětina a v úniku trefil šibenici, bylo u Horalíků ještě veseleji – 2:1. Jenže za minutu později se prodral za naše obránce „hlavní strašák“ (kapitán) František Linke a prostřelil Kodrleho – 2:2.
Začátek třetí části však opět vyšel domácím, když Jiří Štěpánek po 43 vteřinách také v úniku trefil přesně – 3:2. Stejný hráč se pak prosadil ještě třikrát, z toho jednou ve vlastním oslabení a zajistil nám pohodlný náskok. Za „strašidla“ snižoval znovu de Fin – 6:3, když překazil útočné choutky jednoho z domácích obránců a našel mezírku mezi betony brankáře Kodrleho. Ten však své spoluhráče několikrát výrazně podržel a jistil týmový výkon Horalů.
Pochvalu však zaslouží obě družstva, diváci se nenudili a viděli velmi napínavý zápas!

Záznamy: 3 - 4 ze 122