Historicky první extraligové utkání sehráli hokejbalisté HBC Prachatice v sobotu 3. září na hřišti v Letohradu.

04.09.2022 19:53

SK Hokejbal Letohrad - HBC Highlanders Prachatice 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Branky: 3:17 Bogdány (Macháček), 5:08 Macháček (Halbrštát, Bogdány), 15:31 Halbrštát (Bečka), Lajčiak (Macenauer, Faltejsek - Šilhán. Vyloučení: 2:3. Využití přesilovek 0:0. Střely na branku: 38:25.

Sestava HBC Prachatice: Pixa (připraven Fleischmann) - Šaršok, Šilhán, Švácha, Bárta, Hokr, R. Sitter, Jiří Štěpánek, Turek, Valek, Zimandl.

Prachatičtí hokejbalisté vyrazili k prvnímu duelu z různých důvodů pouze s jedenácti hráči do pole. Navíc si tak trochu vybrali nováčkovskou daň. Herně to nebylo špatné, ale vázlo zakončení. Prachatickým nevyšly úvody prvních dvou třetin, zvláště té druhé, kdy dostali rychlé dva góly a domácí se dostali do pohodlného vedení 4:0. Ve třetí třetině byli hráči zpod Libína místy i lepším týmem a historicky první gól Horalů v nejvyšší soutěži dal Pavel Šilhán.