Turnaj přípravek v Kralupech nad Vltavou

03.02.2016 05:56


V sobotu se přípravka Horalů zúčastnila turnaje v Kralupech nad Vltavou za účasti dvanácti mužstev. Obsazení turnaje slibovalo velmi vysokou úroveň, kdy většina týmů byla z okolí Prahy, nechyběli borci z dalekého Brna a jediným jihočeským zástupcem bylo naše mužstvo malých Horalů.


Turnaj byl rozlosován do třech základních skupin po čtyřech týmech, z nichž vítězové skupin se utkali o 1.-3. místo. Týmy na druhém místě si zahrály ve skupině o 4.-6. místo. Třetí po základní skupině hráli o celkové 7.-9. místo a týmy na posledním místě v základních skupinách si zahráli ve skupině o 10.-12. místo.


Los turnaje nám přisoudil skupinu B s těžkými soupeři, a to HBC Hostivař, HBC Nové Strašecí a modrý tým HBC Alpiq Kladno.


Základní skupina: skupina B


1.zápas HBC Highlanders Prachatice - HBC Hostivař 0:3

V prvním zápase se ukázalo, že kluci nedrželi dlouho hokejku vruce, byli nesehraní a naše hra byla plná nep

řesností. Přesto jsme byli vyrovnaným soupeřem kvalitního týmu, jakým HBC Hostivař bezesporu je. Do vedení šel soupeř po naší zbytečné chybě v obraně. Přesto jsme nesložili zbraně a vypracovali si stoprocentní šance a dokonce po faulu soupeře i samostatný nájezd. Všechny šance zůstaly bohužel nevyužity a soupeř trestal dvěma slepenými góly. A takto celý zápas i skončil.


2.zápasHBC Highlanders Prachatice - HBC Alpiq Kladno-modrý tým 10:0

Proti záložnímu týmu Kladna jsme si spravili chuť a šlo pouze o to, na jakém čísle se zastaví skóre v náš prospěch. Kluci měli velký tah na branku a předvedli i krásné kombinační akce.

Branky Horalů: Milan Šmajcl 2x, Jonáš Novák 2x, Kuba Makovička 2x, Tomáš Kafka, Zbyňa Benč, Adam Hodina, Ondra Makovička.


3.zápas HBC Nové Strašecí -HBC Highlanders Prachatice 4:1

Třetí zápas sliboval bitvu o druhé místo v základní skupině B a od toho se odvíjela i opatrná hra z obou stran. Bohužel opět hloupou chybou jsme pustili soupeře do vedení, které ještě navýšil. Naši kluci bojovali do posledních vteřin a odměnou jim byla kontaktní branka Honzy Fafejty. I přes veškerou snahu se nám nepodařilo zápas více zdramatizovat. Soupeř zaslouženě vyhrál a zajistil si postup z prvního místa naší skupiny. Náš tým pak hrál ve skupině F s dalšími týmy, které skončili v základní skupině na třetím místě.

Branka Horalů: Honza Fafejta.


Skupina o 7.-9. místo: skupina F


4.zápasHBC Highlanders Prachatice - TJ KOVO Praha 8:0

Branky Horalů: Jonáš Novák 2x, Adam Hodina 2x, Milan Šmajcl, Ondra Makovička 2x, Honza Makovička.


5.zápasHBC Highlanders Prachatice - SK Rebel Praha-bílý tým 3:1

Branky Horalů: Jonáš Novák 2x, Zbyňa Benč.


Sestava HBC Highlanders Prachatice:


Gólman - P. Kafka,

Obránci - T. Kafka, J. Kadlec, O. Makovička, Jan Makovička,

Útočníci - J. Novák, Jakub Makovička, M. Šmajcl, A. Hodina, Z. Benč, J. Fafejta, M. Sova, O. Turek


V této skupině se projevila síla našich předchozích soupeřů ze základní skupiny, kdy ostatní týmy na třetích místech byly pro nás snadnou kořistí. Kluci si opět s radostí zastříleli a zakombinovali a odjížděli domů s vítězným duchem. Celkově tým Horalů obsadil na turnaji 7.místo, což je v konkurenci těchto týmů, které se již dlouhodobě a kvalitně věnují práci s mládeží, výborným výsledkem a odměnou trenérům Turkovi a Šváchovi za dosavadní odvedenou práci.


Nakonec se sluší poděkovat Horalíkům za jejich nasazení, bojovnost a elán, se kterým vstupovali do každého zápasu. V neposlední řadě děkujeme i rodičům, kteří se této dlouhé a náročné cesty zúčastnili s námi a elánem se našim mladíkům minimálně vyrovnali.

                                                                                                                                                            Trenéři HBC Prachatice.