Turnaj přípravek Pedagog ČB 8.4.2018 + západ

13.04.2018 11:59

Ráno v neděli 8. dubna byla ještě rosa a už jedni z nejmenších Horalíků (přípraky) vyrazili směr České Budějovice. Čekal je náročný den, protože se turnaje zúčastnilo 8 týmů.  Bylo vidět, že malí Horalíci nebyli po ránu v plné síle a jejich první zápas se Šneky z Dobřan byl teprve zahřívací. I když začátek vypadal velice nadějně a už v prvních minutách vstřelil první branku malý Vojta Fafejta a nahrával mu Kryštof Žák. Tato dvojice se po několika desítkách sekund vystřídala a další gól si připsal Kryštof a tentokrát nahrával Vojta.  Poté už kluci pouze inkasovali. Dobřany dokázaly stav utkání obrátit na konečných 6:2 pro Dobřany. Kluci se nenechali tímto výsledkem zastrašit a do druhého zápasu proti Plzni nastoupili ještě s lepší motivací. Během prvního střídání zajistil dvoubrankový náskok Tomáš Kafka. Následovali ho Dominik Novák, Vojta Fafejta a znovu se ujal míčku Tomáš, který střelil již svůj třetí gól v zápase. Kluci nenechali Plzeň dlouho otálet a další góly přidal Kryštof Žák 7:0. Soupeř konečné skóre decentně upravil na 7:1. Tímto výsledkem vrátili Plzni Horalové včerejší prohru miníků. Přípravka se nezalekla ani Buldoků ze Stříbra a vyhrála 4:0.  Svůj první hokejbalový úspěch zaznamenal Kuba Novotný, který mezi nohama brankáře dopracoval míček do brány. Slavil tak svoji první střelenou branku v této sezóně. Skóre doplnili Vojta, Kryštof a Tomáš. Výhrami nabuzení se pustili do čtvrtého, tedy posledního, zápasu. Soupeřem se stal tentokrát tým Tj Datels Blatná. Úvodní polovina zápasu nedopadla dobře. Kluci odcházeli ze hřiště s dvoubrankovou ztrátou. Kontaktní branku zajistil Kryštof Žák. Zbývaly poslední dvě minuty do konce základní hrací doby a na hřišti se děly věci. Na tabuli svítilo 3:1 pro Blatnou a kluci pomalu už zápas začali vzdávat. Trenér toto nedovolil a poslal na hřiště trojici Novák, Žák, Kafka, kteří dokázali za dvě minuty dát 3 góly a otočit stav zápasu na 4:3 pro Prachatice. Kluci si zasloužili velkou pochvalu od trenéra a celý den všichni z Prachatic považují tento turnaj za velice úspěšný.  Sestava: Válek Vojta (G), Maun Miroslav, Kafka Tomáš, Dědič Matěj, Novotný Jakub, Novák Dominik, Žák Kryštof, Fafejta Vojtěch, Had Václav, Vachtfeitl Martin a Ondok Lukáš  Hodnocení trenéra: Oba náročné dny hodnotím velice kladně. Bylo vidět, že se kluci snažili, dávali do zápasů vše, ale někdy to nestačilo. Také musím pochválit obě kategorie, že poslouchají trenéry na trénincích a poté získané zkušenosti uplatňují při zápasech. Máme ještě co zlepšovat, ale věřím, že pravidelným opakováním to dovedeme k dokonalosti. Hokejbal je kolektivní sport, tak bych neměl vyzdvihovat výkon ani jednoho z hráčů, ale oba brankáři si to opravdu zaslouží. Někdy chytili i "jasný gól". Abych nechválil jen hochy, tak musím poděkovat rodičům za podporu nejen při zápasech.