Téměř roční snažení se vyplatilo, Horalové získali statut "Hokejbalové centrum mládeže" - HCM !!!

02.08.2016 20:24

 

z webu Hokejbal.cz (upraveno)

Na konci června skončil nultý ročník projektu nesoucí název „Hokejbalové centrum mládeže“. Kluby, jež se do HCM probojovaly hned na první pokus, podstupovaly jednotlivé povinné kroky směřující k neustále se zlepšujícímu se servisu svým mladým nadějím. Uchazeči naopak musely plnit dílčí body, aby se o status v dalším pokračování tohoto nesmírně zajímavého projektu mohly vůbec ucházet. Sečteno podtrženo, HCM „rodina“ přivítala pro další ročník nové tři členy, s jedním se však musela rozloučit.

Do HCM jsou přijaté celkem tři další kluby. Nyní je před nimi spousta práce a otázkou zůstává, zda zvládnou plnění jednotlivých bodů. „Kluby splnily podmínky k přijetí do projektu HCM na druhou stranu jsme další kluby nepřijali,“ upozorňuje člen komise HCM Roman Hnátek. „Věříme, že plnění bodů HCM nových klubů není náročné a že splní naše doporučení ke zlepšení a udržení statusu HCM,“ pevně věří Hnátek. „To platí i pro ostatní účastníky projektu HCM,“ zdůrazňuje.

Každého jistě zajímá, o jaké tři kluby se vlastně jedná. Mezi triem nových klubů disponujících statutem Hokejbalového centra mládeže nalezneme dva extraligové kluby a jeden z nižší jihočeské soutěže. Jsou to Elba DDM Ústí nad Labem, SK Hokejbal Letohrad a HBC Prachatice,“ prozrazuje autor projektu a jeho „hlavní řídící jednotka“ Martin Komárek. „Rozhodování bylo náročné především z pohledu růstu počtu celků zapojených do projektu HCM, což nás těší,“ přiznává Komárek.

Uchazečů o status HCM je čím dál větší počet a komise hokejbalového centra tak bude mít plné ruce práce, ne jinak tomu ale bude i u klubů. „Pro příští ročník se o status uchází velmi početná skupina dalších zájemců s velkým potenciálem status získat. Uvedenou skutečnost vnímáme s kolegy jako velmi pozitivní a zavazující argument,“ má jasno Martin Komárek.

Nultý ročník přinesl řadu schůzek, praktických tréninkových ukázek a plnění dílčích bodů k udržení si statusu HCM. „Nultý ročník nám v praxi odhalil několik bodů, které bylo třeba do projektu doplnit, proto také došlo ke korekci v dokumentů Podmínek a požadavků kladených na HCM a akademie,“ přiznává Martin Komárek. „Hodnocení ročníku může být pozitivní. S celky mající účast v projektu HCM vnitřně nastavenu jako jejich vlastní zájem a chuť posunout klub a jejich práci kupředu bylo radostí pracovat,“ praví s potěšením Komárek.

„Samozřejmě se najdou i případy, které berou návštěvy a setkání v klubech jako inspekci, zde je vidět určitý rozdíl,“ poukazuje na občasný rozdílný přístup předseda komise HCM Martin Komárek. „Věříme, že se uvedené postupem času bude výrazně měnit k otevřenému a konstruktivnímu přístupu,“ doufám mimo jiné zkušený mládežnický kouč Komárek.

Aktuální seznam klubů v HCM:

HBC Alpiq Kladno
HBC Autosklo-HAK Pardubice
HBC Plzeň
HC Kert Park Praha
HBK Kyjov
Ježci Heřmanův Městec
SK Kelti 2008
TJ Kovo Praha
SK Hokejbal Letohrad – nový člen
Elba DDM Ústí nad Labem - nový člen
HBC Prachatice - nový člen