Starší žáci odehráli "Pražský míček" se ctí!

19.02.2019 13:29


Prosluněnou neděli 17. února strávili starší žáci v Praze na tradičním turnaji "Pražský míček". Turnaje se účastnilo 8 družstev - HBC ALPIQ Kladno, HBC Hradec Králové 1988, SK Kelti 2008, HBC Malenovice, HBC Plzeň, Reprezentace U18 dívky, TJ KOVO Praha a HBC Prachatice. Tým našich starších žáků doplnil Vojta Válek z mladších žáků a jako host se v naší sestavě objevil Jakub Ľálík. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, ve kterých se utkal každý tým s každým. Zápasy se hrály na dvě poloviny na 10 minut. Na základě výsledků ve skupině pak odehrály týmy další dvě utkání o celkové umístění.


Horalé měli ve skupině HBC Plzeň, tým HBC ALPIQ Kladno a Reprezentaci dívek U18. Turnaj jsme začali zápasem proti těžkému soupeři z Plzně. Zimní přestávka byla na našem výkonu znát. Už v 5. minutě zápasu svítil nelichotivý stav 0:4 a ve vzduchu visel debakl ... Kluci i Justy v brance se však rozehráli, a ač zápas skončil hrozivých 0:5, ukázal výrazné zlepšení hry.


Druhým sokem ve skupině pro nás byl neznámý tým HBC ALPIQ Kladno. Úvod zápasu jsme si pohlídali a dlouho se hrál vyrovnaný zápas a to i poté, co jsme obdrželi první branku. Bohužel náš nedůraz v obranné činnosti a následná nedisciplinovanost dovolily soupeři odskočit na stav 0:3 a tak zápas skončil. I druhý zápas jsme tedy prohráli, tentokrát s budoucím vítězem celého turnaje.


Do třetího zápasu proti reprezentačnímu výběru dívek do 18 let jsme šli s tím, že dobrý tým tři zápasy po sobě neprohraje! Stále se lepšící obraz hry přinesl pěkné akce a hlavně už i góly v brance soupeře! Po vyrovnané bitvě skončil zápas vyrovnaným stavem 2:2, když se o oba naše góly postaral Jonáš Novák.


Bod z tohoto zápasu stačil pouze na poslední místo v tabulce. V další části turnaje nás čekal 3. tým z druhé skupiny - HBC Hradec Králové 1988. Po parádním týmovém výkonu a skvělých zákrocích brankáře svítil na tabuli při závěrečném hvizdu stav 3:1 v náš prospěch. O všechny góly se postaral Kuba Ľalík po nahrávkách Jonáše Nováka. Zápas okořenila i bitka odměněná tresty do konce zápasu pro oba provinilce. První výhra v turnaji nám pomohla rychleji zregenerovat a zároveň dodala sílu pro boj o celkové páté místo.


V posledním zápase jsme se opět potkali s reprezentačním výběrem dívek do 18 let. První část hry jsme sice prohráli 0:1, ale v druhém poločase ukázal náš tým neuvěřitelnou sílu a vyhrál ho 5:0, když se dvakrát trefil Jakub Ľálík a po jedné trefě přidali Kuba Makovička, Šimon Daniel a Jonáš Novák! Turnaj jsme tak zakončili výhrou 5:1 a tento výsledek nám tak zajistil celkově 5. místo po dvou prohrách, jedné remíze a dvou výhrách.

Přes počáteční nesouhru trestanou porážkami se tým rozehrál a ukázal, že hokejbal hrát umí, dokáže střílet góly a v zápasech vítězit! Hráči si po zimní přestávce poprvé zahráli, trenéři si mohli vyzkoušet různé varianty možných sestav pro jarní část soutěže a celkový výsledek je nadějí na lepší výsledky v jarní části soutěže.


Všem hráčům, rodičům, ale i pořadatelům náleží zasloužené poděkování!


Sestava:

B: Plecerová Justýna, Válek Vojtěch

O: Makovička Ondřej, Svatý Filip, Maťcha Miroslav, Tůma Zdeněk

Ú: Makovička Jakub, Daniel Šimon, Vokoun Ondřej, Fiala Václav, Černý Martin, Novák Jonáš, Vokoun Ondřej, Průša Jakub, Pešek Jan, Dvořák Tomáš, Ľálík Jakub (H).