Skvělý víkend Horalů v 1.lize

06.11.2017 08:42

HBC Highlanders Prachatice - HBK Karviná 8:3 (2:1, 4:1, 2:1)
HBC Highlanders Prachatice - HBC Tygři Mladá Boleslav 13:0 (5:0, 2:0, 6:0)

O víkendu měli prachatičtí hokejbalisté opět velmi náročný program, když v sobotu přijela vedoucí HBK Karviná a v neděli Mladá Boleslav, která se pohybuje spíše ve spodních patrech tabulky. Diváci se v prachatické aréně U Rybníčku dočkali hned 24 branek, a hlavně během zápasu s Karvinou byli hodně, hodně slyšet.

Sobotní utkání začali lépe hosté, kteří díky dobrému pohybu dělali Horalům nemalé problémy. Branky však stříleli domácí, kteří zásluhou Jana Turka a Slávy Květoně vedli už 2:0. Hostím se však podařilo 11 sekund před koncem první třetiny vrátit do zápasu po střele karvinského Paly.

Druhá část vyzněla jasně pro domácí, kteří školili svého soupeře v produktivitě. Dvakrát mířil přesně Michal Jiroušek, a po jedné brance si připsali Václav Korous s dorostencem Jiřím Štěpánkem, který mazácky vykoupal karvinského brankáře. Hosté stihli pouze zkorigovat nepříznivý stav zásluhou Konečného.

A také v posledním dějství byli Horalové lepším týmem. Hosté sice v přesilové hře snížili na 6:3, ale víc už jim skvělý Pixa v brance Horalů nedovolil. Naopak, sedmou branku přidal Martin Dojčar a střelecký účet uzavřel svou druhou brankou Jiří Štěpánek.

Nedělní utkání mělo ještě hladší průběh než to sobotní. Tygři se kvůli pracovní vytíženosti vůbec nesešli a do Prachatic dorazili pouze s osmi hráči do pole. Domácí využili početní převahu dokonale a mladoboleslavské hokejbalisty vůbec nešetřili. Skóre na světelné tabuli se zastavilo až na hrozivých 13:0. Branky dávali: 2x Sláva Květoň, 2x Roman Valek, 2x Matěj Tácha, 2x Michal Jiroušek, 2x Josef Reindl, 1x Míra Kotlík, 1x Václav Korous a 1x David Trojan.