SK Suchdol nad Lužnicí vs. Highlanders girls

26.09.2017 20:18

V neděli 24.9.2017 v pravé poledne bylo zahájeno historicky druhé utkání dívčího týmu HBC Prachatice B v přeboru mladších žáků (skupina Čechy Jih). Počasí bylo nakloněno, a tak nic nebránilo tomu, aby jeden z týmů pokračoval ve vítězné sérii. Domácí byli navnaděni výhrou v Prachaticích nad HBC Prachatice A, hostující celek si v historicky prvním soutěžním domácím utkání poradil s Budějovickým Pedagogem. Děvčata nastoupila v sestavě: Sanny Uhlíková (G), Nikola Kocourková (G), Becková Jolana, Bednářová Lenka, Červíková Veronika, Kotlíková Tereza, Kovandová Kristýna, Petrášková Ivana, Šmídmajerová Tereza, Štěpková Kristýna, Šlosková Berenika, Amelie Bajčíková. Pomoct jim přišli mladé hokejové naděje z Písku, kteří nejsou na hokejbal na velkém hřišti vůbec zvyklí. Jmenovitě Nicolas Krejčí, Matyáš Humeník, Šimon Špeta, Vojtěch Bečvář a Martin Smetana. Sestavu poskládali a z lavičky utkání vedlo trenérské duo Jaromír Kotlík a Petr Bárta. Začátek utkání se nesl v očekávaném náporu domácích hráčů, kdy od vstřelení branky chybělo velmi málo, buď chyběl klid v koncovce nebo jako poslední instance zasáhla výborně chytající hostující brankářka Sanny Uhlíková. Postupně se však hra vyrovnala a výsledkem byla souhra chlapeckých posil, jmenovitě Šimona Špety a Matyáše Humeníka v čase 6:47 dal Šimon první gól utkání. Než se domácí celek oklepal, zmiňovaná dvojice si role otočila a za půl minuty nato svítilo na tabuli skóre 0:2. Domácí stále tlačili, hrozili i z brejkových situací, ale tímto výsledkem první třetina skončila. O tlaku domácích hovoří poměr střel na branku 10:6, nutno podotknout, že ještě spoustu střel šlo mimo tyče. Některé akce domácích byly velmi pohledné a zvedali diváky ze sedadel, ale chybělo jen gólové zakončení. Druhá třetina byla na góly nejúrodnější. Nejdříve 2 slepené góly (Matyáš Humeník a Vojtěch Bečvář), potom došlo i na úderné duo děvčat, Iva Petrášková po nahrávce Lenky Bednářové navýšila na 4:0 a Jolana Becková, pro kterou svou aktivitou vytvořila střeleckou pozici nahrávající Kristýna Štěpková (5:0). Poté se dočkali i hráči domácího týmu, první vyloučení hostů bylo nepotrestáno, nicméně druhé již ano (1:5). Úspěšnou střelkyní byla jediná dívka v domácím dresu Michaela Krásová. I druhá třetina skončila výrazným rozdílem v počtu střel - 11:6. V poslední třetině došlo pouze ke korekci výsledku, minutu před koncem utkání ze závaru před hostující brankou padl poslední gól utkání (Milan Vrbka). Diváci byly svědky zajímavého utkání, které rozhodně nebylo tak jednoznačné, jak ukazuje výsledek. Domácí hráči přestříleli hosty 25:17, ale obětavý výkon celého prachatického týmu v obraně a s jistotou chytající Sanny Uhlíková přispěli k tomu, že vítězná série "Horalek" pokračuje. Tým, kterému se moc nevěřilo, zatím velmi příjemně překvapuje. Svou zásluhu na tom má trenérské duo Jaromír Kotlík a Petr Bárta, prvně jmenovanému dal svým výkonem tým hezký dárek k jeho svátku v den utkání. Je třeba vyzdvihnout i výkony obou rozhodčích, kteří utkání zvládli s přehledem.