První vítězství starších žáků v sezóně !!

31.03.2018 20:33

2017-2018 LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ; 13. kolo; 31. 3. 2018 Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PT; diváků: 20
HORALÍCI SŽ @ TJ BLATNÁ DATELS - 5:4 (0:2 3:2 2:0)
branky Horalů: 20. Beličková; 24. Štěpánek (J. Novák); 25. J. Novák (Štěpánek); 34. Kahuda (Štěpánek); 36. Štěpánek (J. Novák, Vokoun) hosté: 4. Ehrlich (Šuhajová, Fojtů); 6. Ehrlich (Šuhajová); 18. Šuhajová PP; 26. Slezák
střely na branku: 32-17  vyloučení Horalů: Fidler, Šmejkal x 2 minuty přesilovky: 0-1 využití: 0-1  rozhodčí: Binka - Zimandl (všechna čest)
Sestava: Kodrle (13/17), Fleischmann; Willmann - O. Makovička; Vokoun  - J. Novák  - Štěpánek Fidler "C" - Červíková;  Beličková - Kahuda - Šmejkal Šlosková/Mráz - Klement; Fiala - Černý - M. Novák/Fafejta Trenéři: Pavel Valenta,
Pavel Študlar Komentář:  Týden se s týdnem sešel a na prachatické starší žáky čekal další souboj se zdatným soupeřem a také se sebou samými. Díky příznivé konstelaci hvězd mohli Horalíci využít pomoci nejen silné skvadry mladších žáků, ale i jejich trenéra Pavla Valenty, jehož aura a zanícení pro hru nakonec díky výkonu všech hráčů přinesly první tříbodové vítězství v sezóně! Že větší počet hráčů vždy nezaručuje jistotu výhry, dokázali blatenští Datlíci, kterých přijelo 10 do pole (domácích bylo 17) hned po šesti minutách hry. Drže se hesla "nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme" skórovali hned dvakrát, což Horalíkům vzalo dost vítr z plachet. Nejprve se znovu snadno dorážkou prosadil ve 4. minutě Tadeáš Ehrlich. Stejný hráč hrál poctivě věren svému příjmení (ehrlich = německy poctivý, čestný, upřímný, pozn. redakce) také za dvě minuty, kdy mu domácí obrana namazala zpoza vlastní branky a on využil mezery v pokleku Kodrleho - 0:2. Takový průběh si prachatičtí rozhodně nepředstavovali, takže v kabině bylo oblačno až zataženo s blesky od trenéra. Z kraje prostřední části tedy přišpendlili Datlíky v jejich třetině, ale gól ne a ne dát, hlavně díky skvělému Karlu Chaloupkovi, který do své výstroje ukrýval jeden pokus za druhým. Prachatickým se dokonce dařilo tlačit i při vlastním oslabení, ale právě to se jim stalo osudným. Z přemíry snahy nechali za zády Simonu Šuhajovou a ta svůj nájezd zakončila úspěšně - 0:3. Hodně povislý praporek Horalíků zvedla Kateřina Běličková, který svůj velký comeback do sestavy ozdobila výstavní trefou od mantinelu - 1:3. Ve 24. minutě pak poprvé zaúřadoval fantom Honzík Štěpánek, který nějak procpal míček za brankaře - 2:3. Štěpánek pak za další minutu našel zpoza branky ideálně Jonáše Nováka, tomu konečně vyšla střela a trefil krásně na vyrážečku - 3:3. Bohužel si za další minutu vzali hosté vedení zpět. Kapitán David Slezák míchal za brankou míčkem jako Robert Reichl v Naganu a nakonec kolem tyče zasunul mimo dosah dezorientovaného Kodrleho - 3:4. Náš brankář ale jinak předvedl zejména ve druhé polovině zápasu několik důležitých zákroků, při kterých mu míček nevypadl a nebyl tak prostor pro dorážky. Ve 34. minutě si Milan Kahuda vzpomněl na své úniky při trénincích, na červené vzal míček, zasprintoval až před branku a tam přesně po zemi vystřelil - 4:4. Obrat dokonal nebojácný Honzík Štěpánek, který zůstal nepokrytý a trefil přesně - 5:4. Na konci tak mohla propuknout nefalšovaná radost!