První utkání na domácí půdě starší žáci zvládli parádně.

17.09.2016 19:43

Prachatičtí starší žáci se tentokráte představili doma a představení to bylo nadmíru parádní. Po porážce v Hostivaři, měli kluci hlad po vítězství a chtěli se poprat o první tři body. To se jim podařilo a zaslouženě zvítězili.
V první třetině však mladí Ráčci vystrčili klepýtka a hned z první šance se radoval z gólu Jakub Molnár. Kluci si však šli svědomitě za svým cílem a za necelé tři minuty srovnal stav zápasu důrazný Veselý. Hned o minutu později byli domácí opět důraznější před brankou soupeře, když po střele svého bratra, byl u míčku první Honzík Štěpánek a za svůj důraz byl odměněn první letošní brankou a poslal Horaly do vedení.Za další minutu se skóre opět měnilo a opět Štěpánek, tentokrát však starší z dvojice bratrů Jiří poslal domácí do dvoubrankového vedení. V první třetině měli Horalové ještě několik vyložených šancí, ale štěstí stálo na straně vynikajícího rakovnického brankáře Muškáta.
Ve druhé třetině jsme opět aktivní hrou zatlačili soupeře a hned po minutě hry vymetl pavučiny v pravém horním rohu Muškátovy branky Horal, který má snad na tyto trefy patent, Ondra Veselý. Za další tři minuty bylo opět veselo, výborně hrající Jirka Štěpánek prošel kolem obránce a nesobecky na zlatém podnose poslal míček na Veselého, který neměl problém zamést balonek do prázdné branky a zkomletovat tak hatrick. Neuběhla ani minuta a své umění ukázal Vašek Štětina, který naznačením poslal obránce na výlet a sám pak trefil do horního růžku 6:1. Ve druhé polovině druhé třetiny jsme hráli několik přesilovek, které nás však paradoxně vyvedli z tempa a naše hra ztratila šmrnc. Za naší pasivitu jsme byli potrestáni brankou z hole Poula, který umě tečoval Císařovu střelu za záda bezmocného Kodrleho.
Do třetí třetiny jsme chtěli zlepšit pohyb a vrátit se k naší aktivní a ze zodpovědné obrany vedené hře. To se nám také podařilo, soupeře jsme přestříleli, neproměnili opět několik stoprocentních šancí a obránci dobrou hrou nepouštěli soupeře k šancím. Střely které prošly bezchybně pochytal pozorný Pavel Kodrle. Tři minuty před koncem dal konečnou podobu výsledku agilní Veselý a připsal si tak čtvrtou branku v utkání a pasoval se tak do role střelce tohoto mladého týmu, když ve dvou zápasech má na svém kontě 7 branek, které jsou však odrazem výborné spolupráce všech jeho spoluhráčů.
Prachatice si tedy připisují do tabulky první tři body a věřím, že Horalové udělají všechno pro to, aby i nadále předváděli sympatické výkony. Potvrdit jejich pozitivní náladu můžou už příští týden na hřišti Kladenského Alpiqu.
Velké poděkování patří i fanouškům a rodičům kteří přišli naše kluky podpořit a neúnavně je povzbuzovali až do samého konce.
Velký dík pak patří paní Binkové, díky níž mohl být každý příchozí občerstven. Děkujeme 91 
HIGHLANDERS GO!    
branky: 5. Veselý (Štěpánek Jiří) 6. Štěpánek Jan (Štěpánek Jiří) 7. Štěpánek Jiří 16. Veselý (Štěpánek Jan) 19. Veselý (Štěpánek Jiří) 20. Štětina 42. Veselý (Štětina)
střely na branku: 46-12
vyloučení: Štěpánek Jan 2min.
přesilovky: 4-1 využití: 0:0 oslabení: 0:0
rozhodčí: Štěpán - Švácha
Sestava:
Kodrle (10/12)
Zimandl (C), Vokoun, Mašek, Binka
Štětina, Veselý, Novák Matěj, Novák Jonáš, Štěpánek Jiří, Štěpánek Jan, Plecer, Fidler

Foto z utkání: zde