Prosincové setkání HCM

07.12.2016 12:11

Prosincové setkání HCM je tady! Přinese zhodnocení roku 2016 a plány na rok 2017

Datum: 07. 12. 2016
Autor: Filip Červinka  

V pořadí čtvrté setkání trenérů a zástupců Hokejbalových center mládeže je na pořadu dne v sobotu 10. prosince v Praze na Strahově. Tématem bude nejen videoprojekce tréninkových jednotek, ale také účast profesionálního kouče Ondřeje Petra. Opomenuta nezůstane ani náborová činnost v podobě možností využití příměstských táborů. Účast není omezena jen na zástupce HCM, ale mohou se zúčastnit i další zájemci o účast na semináři a to na hcm@hokejbal.cz.

Druhý prosincový víkend se uskuteční další schůzka klubů z HCM, kam přijede přednášet i profesionální psychologický trenér Ondřej Petr! "Mentální kouč Ondřej Petr přednášel již na setkání "Správná hokejbalová pětka" v termínu 27.11, kde měl možnost seznámit se s prostředím hokejbalu. Téma jeho sdělení je "Můj tým, moje vizitka", prozrazuje předseda ČMSHb a HCM Martin Komárek. "Sdělení bude zaměřeno na prostředky práce s mládeží formou mentální přípravy. Věřím, že jeho postřehy budou pro trenéry a funkcionáře HCM přínosem," doufá Komárek.
Na setkání vystoupí i tři zástupci klubů, kteří představí své jedinečné náborové projekty. Jak ale bude vypadat celkový program? "Kostru semináře tvoří čtyři celky, přednáška Ondřeje Petra, videorozbor tréninkových jednotek, diskuze o možnosti náborových projektů, které budou prezentovat funkcionáři z klubů," vypočítává Martin Komárek. "Na závěr budeme řešit několik technických bodů k chodu HCM pro rok 2017," dodává mimo jiné zkušený mládežnický trenér.
Z druhé poloviny roku 2016 máme velmi pozitivní pocity

Projekt Hokejbalových center mládeže je v plném proudu a každé setkání přináší zajímavé postřehy a informace obohacující jednotlivé kluby. "Já mám z druhé poloviny roku 2016 velmi pozitivní pocity. HCM je projekt s velkým přesahem do budoucna," má jasno Martin Komárek. "Myslím si a jsem přesvědčen o tom, že první dílčí pozitivní dopady z činnosti projektu jsou již patrné nyní, další se při pozitivním přístupu pomalu dostaví v jarní části sezony a také v letech následujících," pevně věří Komárek.

Hokejbalová centra mládeže mají především zkvalitnit práci s nadanými hokejbalisty. Všechny kluby se na tom snaží pracovat, přijímají rady, tipy a návrhy z řad komise HCM, což musí mít jednoznačně pozitivní dopad. "Projekt HCM stále je a bude prostředkem pro rozvoj klubového mládežnického prostředí," poukazuje na hlavní smysl projektu jeho zakladatel Martin Komárek.