Prachatický podzim očima trenérů Jana Turka a Pavla Študlara (pro web Hokejbal-jih)

22.01.2015 17:45

kapitán prachatického áčka Jan Turek (foto: HBC Prachatice)

Petr Kaše ' 22.01.2015 10:45:47 '

II. NHbL/KHbL - Hokejbalový podzim v Prachaticích se nesl převážně v pozitivním duchu, což v minulém týdnu potvrdil v rozhovoru pro hokejbal-jih činovník klubu Josef Parkman. Nyní se k první polovině sezony vrací také trenéři - za A tým hodnotí kapitán mužstva Jan Turek, svůj pohled za zálohu pak přidává hrající trenér Pavel Študlar.

Jan Turek

hrající trenér "A" týmu, kapitán mužstva 

Jak jste spokojeni s podzimní částí?

 

Dá se říct, že podzim byl v duchu toho loňského a stejně jako loni opět držíme druhou pozici. Tentokrát ale před jiným soupeřem. Negativem byl pouze první zápas s Orlem, kde jsme vyhořeli a zbytečně ztratili 3body a pak nezvládnutá třetí třetina s Pedagogem, která nás stála dva body a naopak tím posunula Pedagog před nás. To je naše velká slabina, udržet nadstandardní výkon po celých 45minut a ne se pohybovat během zápasu v sinusoidách. Hlavně se to projevuje v zápasech, kdy jdeme do rychlého vedení a výsledek nás natolik uspokojí, že se začneme soustředit na vše ostatní jen ne na hru, kterou chceme hrát. Hlavně někteří hráči si snaží zvyšovat své ego na úkor výsledku týmu. Věřím ale, že si tito jedinci uvědomí, že střílení gólů a sbíraní bodů do kanadského bodování nenahradí pocit vítězství a úspěch kolektivu.

S jakými cíli jste do ní vstupovali a jak se vám podařilo je naplnit?

Cíl byl daný loňskou sezónou, to znamená nebýt na tom hůř. Jsme druzí s minimální ztrátou na prvního a udržitelným náskokem před třetím. Cíl splněn.

Váš program na zimu a cíle pro jaro?

9.1. nám začíná příprava v tělocvičně, kde budeme pracovat na zlepšení kondice. Přidáme venkovní běžecké tréninky, a kdo bude mít chuť, může se ještě účastnit funkčních tréninků a plavání. Uvidíme, kdy bude k dispozici nové hokejbalové hřiště v Prachaticích, pak bychom tréninky přesunuli tam. V únoru pojedeme na tradiční soustředění do šumavských hvozdů k Železné Rudě. Před začátkem jarní části sehrajeme přátelský zápas a zúčastníme se turnaje. Tam zjistíme, jak byla příprava kvalitní. Vždy se totiž ukáže, kdo a kolik času věnuje přípravě a tréninku. To se následně projevuje i v rozhodujících okamžicích zápasu a také je vidět píle těchto hráčů v produktivitě týmu. Pevně věřím, že ve svém úsilí budou pokračovat a další je budou následovat.

Pokud vše dobře dopadne a na jaře budeme hrát v Prachaticích, tak hlavním cílem bude se seznámit s naší novou arénou a to hlavně s tvrzenými skly na mantinelech a s plastovým povrchem. Musíme se naučit využívat těchto přidaných hodnot tak, aby v rozhodující okamžik zápasu přehouply misky vah na naší stranu.

 A samozřejmě vstoupit do roku 2015 výhrou a snažit se, aby nás hokejbal bavil a i my jsme bavili naše příznivce.

  

Pavel Študlar

hrající trenér "B" týmu, brankář

Jak jste spokojeni s podzimní částí?

S průběhem i výsledkem podzimní části můžeme být naprosto spokojeni. Na to, že v podstatě netrénujeme, je třetí místo fantazie. Jistě, hodně nám pomohlo, že jsme v úvodu soutěže mohli využít pomoci našich kamarádů z áčka, jejichž kvalita a zkušenosti byly na hřišti i střídačce hodně znát. Na druhou stranu, výsledky a tým nedělají dva, tři nebo pět hráčů, takže i naši borci museli notně přiložit ruce i nohy k dílu, abychom společně přispěli k úspěchu.

S jakými cíli jste do ní vstupovali a jak se vám podařilo je naplnit?

Pro mě osobně i pro kluky to byla opět nová situace. Třetí sezóna - třetí trenér/vedoucí. Cílem bylo hlavně posílit a stabilizovat kádr, abychom na zápasy nejezdili v sedmi lidech. Dále se společně hokejbalem hlavně bavit, aby se každý na zápasy těšil a jezdil rád a neřešil, že dostane "seřváno" od toho či toho, když něco zkazí.

Všichni to hrajeme pro radost, tak proč se zbytečně nervovat. To platí o nás i o přístupu k soupeřům.

Co se týče plnění - i díky návratu některých legend jako jsou Tomáš Janda, Martin Prokeš a Petr Bárta, kteří snad v pokračování kariéry ani nedoufali a postupu některých dorostenců mezi muže, se podařilo dát dohromady konkurenceschopný mančaft, který, pokud je správně "naladěn" a bojuje, dokáže hrát vyrovnané zápasy s každým v krajské lize.

A nálada a pohoda "v kabině" a síla mužstva se ukázala nesčetněkrát, kdy bylo otáčet skóre. Až na zápas ve Včelnici a některé vyhrocené momenty a "výstřelky" v několika dalších utkáních, jsme však rozhodně ostudu neudělali a hokejbalem se skutečně bavili.

Váš program na zimu a cíle pro jaro?

Nejprve zasloužený odpočinek a někdy po Novém roce začátek s fyzickou přípravou (pokud se sejdeme) venku i v tělocvičně a snad i nějaký ten přáteláček nebo účast na turnaji.

Cíle jsou jasné - pokračovat v nastaveném trendu, předvádět dobrou hru sobě i fanouškům a mít pohodu uvnitř týmu. Udržet se na pozicích zaručujících v play off a pokud zůstaneme po základní části v první čtyřce, bude to příjemný bonus.