Po roce opět ve finále 2.NHbL !!!

26.05.2015 13:52

Takto vidí finálovou serii Betonova na svém webu: "Dá se očekávat velmi vyrovnaná série, která nemá favorita. Prachatičtí s vidinou vytouženého titulu vyztužili svou sestavu o extraligové a prvoligové hráče z Kladna resp. Berouna, kteří jsou na hřišti hodně znát a prakticky sami rozhodují zápasy Horalů. K tomu připočtěme několik hokejistů (ano, opravdu hokejistů, které prachatičí rádi zmiňují co se všech ostatních týmů týče) z Vimperku. Betonáři však mají k dispozci také velmi kvalitní kádr v čele s uzdraveným triem Dašek - Kaše - Vacek a rádi by dovršili zisk zlatého hattricku. Podaří se jim to? Nebo jim jejich plány Horalové pokazí? Odpověď na tuto otázku nám přinesou následující týdny plné špičkového hokejbalu a toho nejlepšího, co může aktuálně jihočeská nejvyšší soutěž nabídnout."

Horalové si již zvykli na mediální ataky svých soupeřů a vzkazují: Vše se uvidí a rozhodne na hřišti !

 

Věřím, že tentokrát si nenecháme titul vzít, říká kapitán Prachatic Jan Turek

v rozhovoru pro web HOKEJBAL-JIH.CZ

II.NHbL rozhovor - Rozhodující pátou bitvu o postup do finále zvládli lépe prachatičtí Horalové, kteří se nezalekli ani reprezentačního brankáře Jakuba Kováře a opět po roce si zahrají o mistrovskou trofej. Kapitán Horalů Jan Turek se zpětně ohlíží za sérií s Pískem, hovoří o hostech z Berouna a již vyhlíží úvodní finálové zápasy.

Podařilo se vám obrátit vývoj série, ve které jste prohrávali už 0:2 a opět po roce slavíte postup do finále. Co rozhodlo o vašem postupu?

Těch aspektů je hodně, ale nejdůležitějším je, že jsme opět všichni na společné vítězné vlně. Myslím, že jsme měli i větší touhu po vítězství a hodně nás nakopla první výhra v Písku a pak už to byl nezapomenutelný obrat z 0:2 na 3:2.

 

Když bys měl ve stručnosti zhodnotit tu dlouhou a náročnou sérii s Pískem?

První dva zápasy byly jak přes kopírák, my jsme měli více ze hry, více střeleckých pokusů, ale nebyli jsme dostatečně důrazní v koncovce. Za to Písecké výpady byly pro nás smrtící a pokaždé to zavánělo gólem. V útočné fázi nás Písek jasně předčil. Samozřejmě důležitým faktorem prvních dvou utkání byl doslova fantóm v brance David Gába, který kryl všechny naše pokusy.

Do třetího zápasu jsme šli s myšlenkou, že nemáme co ztratit a tak trochu také někteří z nás už se v hlavách chystali na večerní posezóní chlastačku. To se však obrátilo, když k našemu údivu nenastoupil brankář Gába. A to se ukázalo jako klíčové, věřili jsme si v zakončení, dali i trochu šťastné góly a naší svatyni dokonale kryl brankář Repko, na kterém si Písečtí snipeři vylámali zuby. V tomto zápase byl Písek lepším týmem, ale my jsme byli ti, kdo dával góly.

Čtvrtý zápas byl pro nás nejednoduší v sérii, i díky pendlům z Kladna a trochu i díky Píseckým, kteří nejspíš sobotní večer proflámovali, se z vyrovnané série stala jasná záležitost, kdy písečtí nevěděli kam dřív skočit.

Pátý zápas, to už byl boj o všechno a musím přiznat, že jsem nečekal, že ho zvládneme tak dobře, myslím, že to pro mnohé z nás byl zápas roku.

 

V rozhodujícím zápase jste se nezalekli ani hvězdné posily v písecké brance Jakuba Kováře. Co jste si se spoluhráči říkali, když jste se dozvěděli, že v brance bude stát právě on?

Co jsme si říkali? Že alespoň prodáme více klobás (smích). A to také byla pravda i v tak nevlídném počasí se na megastar píseckých přišlo podívat spousty lidí a to to ještě Písek tajil, že jsme o tom nemohli informovat fanoušky dříve.

Bylo to vlastně poprvé co jsem zažil Kubu jako brankáře. Ve dvou finále , které jsem absolvoval v dresu Zlivi hrál Kuba v poli, nutno dodat, že si vedl velice dobře. Pro všechny to byl zážitek a taky výzva, dát gól repre brankáři.

Snažili jsme se na to, že je v brance Kuba neohlížet, chtěli jsme hodně střílet, clonit a dorážet, což se také nakonec povedlo, protože první gól jsme dali asi až z čtvrté dorážky. Kuba byl výborný, ale to i David Gába a i náš brankář Repko, zachytal skvěle a dovedl nás k vítězství.

 

Ve vašem dresu se naopak poprvé představili hosté z Berouna, kteří byli hodně vidět. Co bys řekl k těmto hráčům a jak k jejich angažování došlo?

Kluci k nám jezdí každoročně na Highlanders cup, takže se dlouhodobě známe. A když začali tento rok hrát 1.ligu, poprosili nás o pomoc v podobě střídavého startu Pavla Valenty, Josefa Reindla a mě. A když už jsme klukům pomohli my, domluvili jsme se na zpětné vazbě, která perfektně zafungovala. Kluci odmakali zápas, za což byli také odměněni gólem, je vidět, že hrají vyšší soutěž a byli v zápase důraznější, rychlejší a také efektivní. Je to něco jako když z 2. NHbL skočíte do KHbL, také je tam vidět ten rozdíl v rychlosti.

 

Nyní vás v repríze loňského finále čeká mužstvo Betonovy, se kterou jste už několik bitev svedli a velmi dobře se navzájem znáte. Co očekáváš od této série a s čím do ní půjdete?

Očekáváme opět dobívání branky soupeře, protože Betonova disponuje stejně kvalitním brankářem jako byli ti Písečtí. Výhodou může být, že víme a máme zkušenost s tím, že to není rozhodující faktor. Nikdo není neprůstřelný a každý udělá chybu. A já pevně věřím, že naše dvojice gólmanů tuto sérii rozhodne v náš prospěch. Jinak se samozřejmě připravíme na kvalitní čtveřici velkých tvrdých beků a jejich nespočet lobů, kombinační a rychlou hru útoku s dobrým zakončením a velice dobře sehrané přesilovky, které budou zápasy rozhodovat.

 

Co podle tebe bude rozhodovat?

Kázeň..., protože jak už jsem poukázal, přesilovky má Betonova kvalitní a i my je umíme dobře sehrát. V neposlední řadě samozřejmě šíře kádru, efektivita v zakončení, výkon brankářů, bojovnost a vůle po vítězství. My do toho půjdeme naplno, na domácím hřišti s velkou podporou našich fanoušků. Pevně věřím, že si tentokrát titul nenecháme vzít.