PMŽ - Mladší žáci porazili Třemošnou i podruhé v sezóně!

24.05.2018 08:41

Foto: ZDE 

Do Horní Břízy vyrazili mladší žáci Horalů na souboj s Tatranem Třemošná. Ještě se nezačalo hrát a hosté už měli problém - Zbyňa si nevzal dres. Po dohodě s domácími a rozhodčím mu byl vyroben dres provizorní a mohlo se začít hrát.

Už začíná být smutným faktem, že Horalíci od úvodu tlačí, ale gól dá soupeř. Naštěstí se kluci brzo otřepali a opět začali diktovat tempo hry. Po ukázkovém průniku do útočného pásma Martin Willma...nn vypálil z pravého křídla a dorážka pohotového Matěje Stőhra byla pro domácího brankáře nechytatelná - vyrovnáno! Když už se zdálo, že první část hry skončí smírně, zaúřadovalo trio Willmann - Stőhr - Novák. Martin Willmann přihrál Matěji Stőherovi, ten vypálil a domácí brankář pouze vyrazil. V brankovišti důrazný Jonáš Novák míček chladnokrevně dorazil do branky a Horalé se ujali 24 vteřin před koncem třetiny vedení.

Ve zbytku zápasu byly k vidění pěkné akce na obou stranách hřiště a krásné zákroky brankářů. Ti se asi domluvili, že jsou zásadně proti dalším gólům za svými zády, a když už byli překonáni, míček cinknul o brankovou konstrukci. V dramatickém konci zápasu Honzík Štěpánek vypsal výzvu: "Když vyhrajeme, nechám tu boty!" Kluci se nenechali dvakrát pobízet, výsledek ubránili a při odjezdu zbyly v kruhu pro vhazování tenisky ...

Je nutné zmínit, že brankář se vyvaroval nepřesností, obrana pracovala spolehlivě a útočníci dokázali dát góly. Horalé vzorně bojovali a po zásluze vezou domů tři body. Je radost sledovat zápasy, ve kterých to klukům jde. Výsledek týmu je nad individuálním úspěchem a v Horní Bříze se radoval jeden tým!!!