Obhájí Horalové prvenství v základní části 1.ligy?

25.02.2020 14:18

Budeme rádi, když zůstaneme v první čtyřce, přiznává Čapek

Autor fotografie:Deník ' Vladimír Klíma
Trenér Prachatic Vít Čapek se svým celkem přezimoval na 4. místě prvoligové tabulky a pokukuje i na vyšší příčky. Ztrácí 3 body na svého soka ze Suchdolu. A zrovna jejich 1. jarní klání je čeká právě proti Suchdolu. Jihočeské derby rozhodne o tom, zda se Prachatice na Suchdol dotáhnou?

Ani jednou jsme nenastoupili v kompletní sestavěZačátek soutěže jste si z týmového pohledu představoval určitě jinak, ale nakonec jste se vyhrabali až na 4. místo, jste spokojen?
Spokojeni moc nejsme, ale je to realita. Ani jednou jsme nenastoupili v kompletní sestavě, a to z různých důvodů, ale tak to mělo určitě více soupeřů. Některé dobře rozehrané zápasy jsme zbytečně ztratili, a tak 4. místo je nakonec úspěch a doufám, že jaro se nám více povede.


Určitě probíhá zimní příprava jako všude, ale mě by zajímalo, zda máte naplánovaná nějaká přípravná utkání nebo jestli již nějaké proběhlo?
Zimní příprava probíhá, ale tréninková morálka je žalostná, a tak doufám, že se nám podaří odehrát nějaké utkání před soutěží.


Patříte ke špičce ligy, a dokonce jste minulý rok dosáhli až na 1. místo po základní části! Jaké by to bylo, kdybyste ho opět obhájili?
Tak to si myslím, že se nám to již letos nepodaří. Letos je soutěž velmi vyrovnaná a budeme rádi, když zůstaneme v první čtyřce.


Na podzim nás trápila nejvíce koncovkaUrčitě Vás více zajímá play off a už byste chtěli konečně dosáhnout na finále, máte takové plány?
Kdo by nechtěl hrát finále (smích). Play off je nová soutěž, a to není fráze, loni to dokázala Hostivař a kam až došla. Bylo by hezké hrát a vyhrát poslední zápas sezony.


Co je nejdůležitější dodržet, abyste do jara vstoupili úspěšně? Na co se na zimní trénincích zaměřujete a co máte v plánu na jaro?
Na podzim nás trápila nejvíce koncovka. Bylo až s podivem, co všechno jsme dokázali neproměnit, a tak nejvíce pracujeme na střelbě. Chybí nám taky koncentrace po celou dobu utkání. Z mého pohledu je toho hodně, na čem musíme zapracovat a v čem se zlepšit.Máme Suchdolu co vracet a bude to těžkéJaká startovací pozice do play off by pro Vás byla vhodná? I tento fakt hraje velkou roli pro pohodu v mančaftu..

Asi začínat play off na domácím hřišti, ale myslím, že i venku dokážeme zahrát dobře. Doma nás to kolikrát svazuje a když chceš vyhrát, je jedno kde hraješ.


První jarní zápas Vás čeká až 7. března a zrovna to vyšlo na derby se Suchdolem. Jak důležité je získat z tohoto duelu body? Když vyhrajete, tak se na své krajany dotáhnete!
Máme Suchdolu co vracet a bude to těžké, jsou v laufu a hrají dobře. Každá výhra je dobrá a my se budeme snažit to domácím hodně znepříjemnit.