O víkendu se dočkáme. Boj o finále 2.NHbL je tady !!

07.05.2015 15:04

Horalové, po slušných výkonech v průběhu celé sezóny splnili cíl, který si dali před soutěží - vyhrát základní část. To se podařilo a je to mimochodem největší úspěch klubu v jeho dvacetileté historii.
Ve čtvrtfinále play-off , které se hrálo na tři vítězná utkání, se potkali s osmým týmem Beer Stars Pluhův Žďár. Domací zápasy zvládli a po výhrách 6:4 respektive 6:1 odjížděli do Pluhova Žďáru ukončit sérii. Tento úkol ovšem nesplnili a prohráli 3:4 a 4:1. Za stavu 2:2 na zápasy věřili v ukončení série na domácím hřišti a to se nakonec, po bezchybném výkonu, podařilo. Přes sto skvělých prachatických fanoušků je vyburcovalo k výsledku 11:0 a postupu mezi nejlepší čtyři celky 2.NHbL.
O tom, že play-off je úplně jiná soutěž dnes již nikdo nepochybuje. Hlavně budějovické týmy ale i Písek budou oproti základní části disponovat úplně odlišnými sestavami, plnými tzv. "hokejek".
A právě borci z Písku (7.po základní části), kteří po bitvě přešli přes budějovický Pedagog (2. po základní části) budou dalším soupeřem našich Horalů. V základní části v Písku vyhráli 5:4, kde se hattrickem blýskl kapitán Turek, další dvě pak přidal Kotlík. V Highlanders aréně už byl zápas o poznání vyrovnanější a díky brance Dojčara dotáhli zápas do nájezdů, které bravurně likvidoval Tomáš Repko a gólem do Písecké svatyně rozhodl o výhře Sláva Květoň, 2:1 SN. V té době však kádr Písku čítal 10 lidí.

Kapitán týmu Honza Turek vidí šance Horalů takto: "Můžeme očekávat, že v sobotu na nás borci od Otavy vyrukují v plné sestavě, čítající minimálně patnáct borců. V jejich sestavě budete moci vidět nejen hráče tamního hokejového klubu, ale také dva borce z českobudějovického HC Motor České Budějovice, konkrétně vynikajícího brankáře Davida Gábu a tvořivého obránce Romana Vráblíka.
I když nás čeká souboj vítěze základní části se sedmým týmem, favoritem této série, i vzhledem k výše uvedeným skutečnostem, bude určitě hostující Písek. Horalové jsou však dobře nachystáni a udělají všechno proto, aby byli Píseckým borcům minimálně vyrovnaným soupeřem.    
Již v sobotu 9.5. v 16:00 a v neděli 10.5. ve 14:00 přijďte povzbudit své Horaly a buďte rozdílovým hráčem v této bitvě o FINÁLE
."
Konec sezóny bude odvracet rezerva Horalů. V semifinálové sérii prohrává po dvou prohrách v Blatné 0:2 (0:7 a 1:4) A v sobotu na domácím hřišti se pokusí o prodloužení série. V případě vítězství pak v neděli od 11:30. Přijďte povzbudit naše chlapce!!!