Nábor mládeže se Horalům daří nad očekávání.

28.04.2016 10:01

Hokejbalový klub HBC Prachatice Highlanders byl do roku 2015 v práci s mládeží slabší
průměr. Od roku 2005 se udržoval pouze jeden tým mládeže střídavě v kategorii žáků a dorostenců. V podstatě nebyla ani jiná možnost pro klub bez hřiště s tristními tréninkovými podmínkami ( trénovalo se na malých školních asfaltových nebo betonových plochách ), později sice na hřišti v Žernovicích 5 km od Prachatic ale s nutností dojíždět několika auty a tak i jeden tým mládeže byl na hranici možného.


To vše se rapidně změnilo, otevřením nového hokejbalového stánku, koncem roku 2014. Druhou polovinu soutěžního ročníku 2014-15 již Horalové odehráli v Prachaticích a začali přemýšlet jak dál. Jeden mládežnický tým bez návazností nemůže stačit na udržení stabilní výkonnosti týmu mužů, o čemž se Horalové v minulosti sami tvrdě přesvědčili. V červnu 2015 pořádalo "Sportovní zařízení města Prachatice", jemuž hřiště patří, den otevřených dveří sportovišť a Horalové se této akce aktivně zúčastnili. Pozvání na akci přijal reprezentační hokejový brankář Jakub Kovář, děti si mohly pod vedením hokejbalistů vyzkoušet hřiště i hokejky a zblízka vidět hokejového reprezentanta. Hřištěm prošlo snad pět set dětí všech věkových kategorií a začaly se dít věci. Postupně, zpočátku sice pomalu ale později po desítkách, se začaly hromadit přihlášky do klubu, který neskončil s náborem u akce "Otevření sportovišť" ale začal aktivně využívat i všechny náborové akce ČMSHb. A výsledek ?

Dnes, po roce provozu hokejbalové arény má klub již čtyři mládežnické kategorie v soutěžích (minipřípravku, přípravku, mladší a starší žáky) a v nich 72 aktivních sportovců (na začátku akce to byl jeden tým starších žáků). Od nové sezóny se předpokládá i obsazení kategorie mladšího dorostu a později všechny kategorie. Zájem o tento sport ani nábory mezi mládeží totiž v Prachaticích nekončí. Každý týden přibývají další dvě-tři přihlášky a zájem začínají mít i dívky, které docházejí na tréninky dosud nezávazně v počtu kolem 10-12.


Klubu se zatím daří zvládat vše jak po stránce personální tak i finanční, postupně se zapojují do práce rodiče dětí a zdá se, že o budoucnost hokejbalu v Prachaticích je dobře postaráno.


Takže vážení přátelé " Sportu zdar a
hokejbalu zvlášť" a HIGHLANDERS GO !!