Muži "B" dostali "desítku" od Vltavy, dorost se štěstím porazil Blatnou.

28.09.2012 21:30

HBC Prachatice "B"-TJ Vltava Deviants 2:10 (0:1,1:3,1:6), HBC Prachatice dor.-Datels Blatná 6:5 (3:1,1:3,2:1)

Rezerva Horalů po předcházejících poměrně solidních výkonech poprvé zklamala a dostala od svého soupeře parádní školení. Přesto se ještě na začátku poslední třetiny zdálo, že utkání bude dramatické až do konce. Ve 33 min. totiž Valenta krásným blafákem snížil na 2:4 a na hráčích Vltavy byla rázem vidět nejistota. Domácí ale svého soupeře parádně posadili znovu do sedla, když v početní převaze 5 na 4 v 37.min. "vyrobili" během půlminuty dvě školácké chyby a Vltava obě porestala. To bylo moc i na dobře chytajícího Repka, kterého střídal nerozcvičený Lux. Ten se nestačil ani rozkoukat a po prvních čtyřech střelách na svou klec, čtyřikrát lovil míček ze sítě. Ještě štěstí že "hračičkové" z Vltavy více mysleli na parádu než na skóre. To mohlo být ještě vyšší, pokud by se mnohokrát "neutopili" ve zbytečných kombinacích.

Branky: V.Matoušek (V.Nachlinger), Valenta

Dorostenci svého soupeře z Blatné udolali, když se necelé dvě minuty před koncem střetnutí trefil Cabák ale výkonem nepřesvědčili. První třetina dramatu nenasvědčovala, to když na úvodní branku Blatné z přesilovky domácí v rozmezí 10,00 - 12,37 třikrát odpověděli a měli hru pod kontrolou. Druhá třetina byla opakem první, domácí přestali hrát a bojovní hosté srovnali krok i stav. V poslední třetině měli sice domácí hráči navrch střelecky ale na jejich úspěšný zásah hosté dokázali odpovědět. O utrápeném vítězství tedy nakonec rozhodla šťastná trefa v závěru.

Branky: Markytán 3, Reindl 2 (Rác, Markytán), Cabák (Reindl, Markytán)