Mládeži startuje reprezentační příprava, želízka v ohni mají i Horalové.

13.12.2016 21:06

Barbora Smudková ' 13.12.2016 19:36:44

Repre-mládež - Podzimní část sezóny je sice za námi, talentované Jihočechy ale místo hokejbalového volna čeká boj o místa v mládežnických reprezentacích. O víkendu se na kempu U16 předvedli vyslanci Suchdola a Prachatic. Tuto sobotu pak přísným pohledům reprezentačních trenérů neuniknou také hráči Blatné, Českých Budějovic, Jindřichova Hradce, a Zlivi.

O postupu do dalších výběrových kol se již od víkendu rozhoduje v kategorii U16, ve které by si ráda zahrála i čtveřice Jihočechů. Za Suchdol do Mostu dorazil předvést své hráčské schopnosti Roman Šebesta, z Prachatic se pak do nominace pro první kemp dostali Jan Binka, Matyáš Xaver Mašek a Jiří Štěpánek, který v současnosti kraluje kanadskému bodování středočeské ligy starších žáků. "Na U16 se sjela super parta, jak kluci, tak i trenéři. Myslím, že s kluky z týmu máme šanci postoupit, ale výborní hráči tam samozřejmě byli všichni. Do týmu bych se samozřejmě dostal rád, ale vůbec by mi nevadilo, ani kdybych nepostoupil. Zasloužili by si to všichni," zhodnotil první setkání U16 pod vedením Jiřího Christa prachatický kanonýr Jiří Štěpánek.

 

Na přípravy před prvním kempem už zbývají poslední dny také kandidátům reprezentačního týmu do osmnácti let. Ti se ve dnech 17.-18. prosince představí v Plzni. Do branky národního týmu se může postavit blatenský gólman Matěj Šuhaj. V poli by pak svůj talent a zkušenosti rádi předvedli Matyáš Malecha, Lukáš Zelenka a Martin Neruda z českobudějovického Pedagogu a Jakub Laurinc s Petrem Sládkem ze Suchdola nad Lužnicí.

 

Ve stejnou dobu se v Plzni poprvé sjedou také možní hráči nejstarší z juniorských reprezentací U20. O post brankáře se bude ucházet Filip Janák z Jindřichova Hradce, zlivským želízkem v ohni pak bude Martin Remiáš.

 

A zapomenout nesmíme také na nejmladší kategorii do čtrnácti let. Ta se pod vedením Martina Komárka sjela už 4. prosince v Mostě. Do branky národního týmu by se rád postavil Karel Chaloupka z Blatné a Filip Stankay z Českých Budějovic. V poli se pak trenérům představili blatenští talenti David Slezák, Michal Žižka, Lukáš Kareš a Daniel Říha, budějovičtí Miroslav Moser, Václav Kovařík, Jakub Lálík a Vojtěch Krajánek, za tým Písku Matěj a Šimon Hnykovi a konečně z týmu prachatických Horalů Jan Štěpánek a Jonáš Novák.

Jiří Štěpánek už si zahrál v U14. (foto: HBC Prachatice)