Krajská liga: HBC Prachatice C - HBC Vikings České Budějovice 8:2 (3:0,0:0,5:2)

06.03.2018 13:39

HBC Prachatice C - HBC Vikings České Budějovice 8:2 (3:0,0:0,5:2)

branky a nahrávky: 6. F. Sedláček (Trojan); 11. Dojčar (Stöhr, Valenta); 14. Kafka (Bednář, Veselý); 32. Dojčar (Valenta, Stöhr); 32. Kafka (Bednář, Veselý); 34. Švácha (Dojčar) PP; 43. Trojan (Dojčar, Šíma); 44. Valenta (Dojčar, Novák) - 38. Stehlík (Adam); 42. Konrád (Soupa)

Druhé domácí vystoupení vyšlo legendám z "C" týmu o poznání lépe a nakonec si s přehledem poradili s Vikingy 8:2. K vysokému vítězství jistě přispěla i "basová challenge" vypsaná Petrem Kafkou, který chtěl tým nahecovat proti své vrchnosti z práce, jež nastoupila v družstvu soupeře.

Vidina "nekonečné zásoby" chmelové moku zafungovala na výbornou. V 6. minutě našel Dojčar zpoza branky neomylně Filipa Sedláčka a Felipe Inzaghi "z první" propálil Heřmana - 1:0. O pět minut později se z nahrávače stal střelec a Martin Dojčar se štěstím prostřelil gólmana hostí - 2:0. Ve 14. minutě se poprvé prosadil Andrej Nikolišin, alias Petr Kafka, který po celý zápas hýřil aktivitou a tentokrát po kombinaci celého útoku napálil míček z ostrého úhlu nekompromisně do branky - 3:0.

Prostřední část byla kompletně v režii domácích (střely na branku 11:4), veškerá snaha však ztroskotávala na Jaroslavu Heřmanovi, který svými držel Vikingy ve hře asi jako Danny aus den Birken tým Německa na nedávno skončených olympijských hrách.

Stavidla povolila až z kraje třetí periody, kdy se podruhé v utkání zapsali mezi střelce Dojčar s Kafkou - 5:0. A když potom při početní výhodě ujel po křídle z pozice obránce Jan Švácha a neomylně trefil na zadní tyč, o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto - 6:0. Namlsaní Horalové pak polevili v koncentraci a dovolili snížit Petru Stehlíkovi, který předvedl nádhernou individuální akci zakončenou milimetrovou ranou nad rameno u tyče naplácnutého Dudly - 6:1. Za 4 minuty se pak obranným valem domácích protáhl Milan Konrád a se svým samostatným nájezdem se štěstím uspěl - 6:2. Více již jistý a pozorný Radim Dudla nedovolil. Naopak vítězství "C" týmu pečetili Trojan a Pavel Valenta - 8:2!