Krajská liga 23.3.2019 - HIGHLANDERS PT "C" @ HC DC NOVÁ VČELNICE - 1:5 (0:2 1:2 0:1)

26.03.2019 13:47

2018-2019 K(H)L; 15. kolo; 23. 3. 2019
Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PT; diváků: 18
HIGHLANDERS PT "C" @ HC DC NOVÁ VČELNICE - 1:5 (0:2 1:2 0:1)
branky Horalů: 21. Jan HOLUB (Jan Turek, Tony Hudeck) PP
hosté: 9. Kubín (Sedlák) PP; 15. Kupka (Sedlák, Brus); 19. Strašík (Landkammer, Sedlák); 30. Strašík (Landkammer); 45. Biernat (Brus) PP.

Komentář k utkání:
Další nepovedené jarní utkání má za sebou "druhá" prachatická záloha, tentokrát nestačila na Novou Včelnici, která v letošní sezóně patří k tomu nejlepšímu, co Krajská liga nabízí.
Začátek nebyl špatný, ale v 9. minutě hosté využili Kubínem po kombinaci do prázdné přesilovou hru a vše se začalo opět sypat - 0:1. Za dvě minuty zvýšil náskok Včelnice Kupka a to jsme mohli být rádi, že nás ještě podržel Dudla v bráně (střely na branku 7:16!).
V prostřední části zvýšil na 0:3 přesnou ranou pod víko Strašík a, vzhledem k naší rozhárané hře, bylo jasné, že je hotovo. V 21. minutě sice snížil kouzelně plachtícím bekhendem, jehož trajektorie připomínala pohyb aktérů filmů Matrix, Jan Holub, který slavil, jako by vyhrál Stanley cup! Bohužel v závěru třetiny jsme nechali nepochopitelně dvakrát dva volné hráče za sebou a druhou šancí po vhazování již Dranreb nepohrdl - 1:4.
V poslední části jsme stáhli hru na dva útoky, ale nic platné, obraz (ne)hry se nezměnil a tak jsme inkasovali ještě popáté!

Hrající trenér Pavel Študlar viděl utkání takto:
"Jaro nám vůbec nevychází, a když vidím, jak těžko a pomalu nám jde všechno, od založení útoku, dostání se do pásma, střelby a dávání branek, divím se, že jsme na podzim uhráli tolik bodů a na jaře (zatím jen 1x) vyhráli v Protivíně! Absence tréninků a nějaké konsolidovanější (ustálenější, pozn. redakce) sestavy je hrozně znát! Když jsou na hřišti nejlepší dva brankáři (Dudla v bráně a Holub v poli), tak to taky o něčem vypovídá!"