KL - 1.kolo HC ŠD PÍSEK "B" @ HIGHLANDERS PT "C" - 4:2 (0:0 1:2 3:0)

2018-2019 K(H)L; 1. kolo; 8. 9. 2018
Hřiště: PÍSEK; diváků: 31
HC ŠD PÍSEK "B" @ HIGHLANDERS PT "C" - 4:2 (0:0 1:2 3:0)
branky Horalů: 20. Přemysl PŮBAL (P. Kafka); 21. Jiří ŠTĚPÁNEK
domácí: 19. Čapek (Zábranský); 34. Vážný (Máša) PP; 35. Čapek PP; 45. Kobližka (Čapek, Drnec) PP...
střely na branku: 43-20
vyloučení Horalů: Šilhán, Půbal (2x), Bílý, P. Mráz (2x), Horák (2x), Keresteš, Štěpánek x 2 minuty + Höschl TS v čase 34:17
přesilovky: 7-3 využití: 3-0
rozhodčí: Martis - Vilém
Sestava:
Dudla (39/43);
Obrana: Horák Jiří, Půbal Přemysl, Bílý Josef, Šilhán Pavel, Höschl Jiří
Útok: Stöhr Martin, Veselý Ondřej, Štěpánek Jiří, Paule Lukáš, Kafka Petr, Mráz Petr, Čertík Milan, Keresteš Tomáš, Valenta Petr

FOTO BY "ANDRYJA" - DĚKUJEME! ZDE

Utkání komentoval PETR KAFKA:
V sobotu zahájilo prachatické C mužstvo svoji podzimní pouť Krajskou ligou na hřišti mistrovského Písku. Po řadě změn v kádru C týmu, kdy došlo k hráčským přesunům mezi B a C týmem a kdy také několik veteránů ukončilo své hráčské kariéry. Do Písku tak odcestoval nově se budující C tým, ve kterém budou velmi výraznou roli hrát  i ,,mladé pušky" prachatického hokejbalu. Od úvodní buly bylo patrné, že i v této sezóně bude Písek největším favoritem na vítězství v KL. První třetina byla ve znamení dobývání naší svatyně, do které se postavil Radim Dudla. A v tomto zápase předvedl vynikající výkon. Naše hra byla v první třetině postavena na dobré hře dozadu a na již zmiňovaném výkonu Radima ,,Radana" Dudly. Díky tomu byl stav po první třetině 0: 0. To byl pro Highlanders povzbuzující faktor  a ve druhé třetině se začal daleko více osmělovat k výpadům směrem k domácí brance. Prvním střelcem zápasu byl domácí Čapek, který vyslal nechytatelnou bombu od modré. Horalé dál pokračovali v houževnatém výkonu a prudké nahození od modré Přemysla ,,oráče" Půbala skončilo mezi betony překvapeného domácího gólmana. Neuběhla ani minuta a mladá puška Jirka Štěpánek po buly vymetl horní růžek svatyně domácího gólmana Hlaváče. Po druhé třetině tak na světelné tabuly svítil překvapivý průběžný stav, který do poslední třetiny sliboval velmi zajímavou podívanou. Bohužel se nám nepodařilo dodržet stanovenou taktiku, kdy bylo hlavním cílem nenechat se vylučovat. To se nám úplně nepodařilo a vyrovnání přišlo po ráně od modré, která po teči bránícího hráče skončila za bezmocným Dudlou. Za další minutu došlo  z mého pohledu k velmi přísně nařízenému SN, které mazácky, využil Čapek a poslal tak favorita zápasu do vedení. Horalé se snažili o vyrovnání, a několikrát mu byli velmi blízko. To se nakonec bohužel nepodařilo a písečtí v samém závěru pečetili své vítězství gólem na 4: 2. Přes prohru jsme předvedli sympatický výkon, a pokud se vyvarujeme zbytečných vyloučení za oplácení a odmlouvání rozhodčím, může být mix ,,Starců na chmelu" s mladými puškami velmi zajímavým spojením, které může velmi dobře fungovat. HIGHLANDERS GO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!