Jediné body z víkendových klání brali v sobotu starší žáci.

24.10.2016 20:06

V sobotu přijel starším žákům soupeř až z Ústí nad Labem. Úvod utkání patřil domácím a už po 13 vteřinách zazvonilo břevno a do gólových situací se postupně dostali Honzík i Jirka Štěpánkovi a Vašek Štětina. Tlak domácích vyústil dvěma góly Jirky Štěpánka a Ondry Veselého a tak byl v půlce první třetiny stav už 2:0. Další příval střel hostující brankář ještě pokryl, ale v čase 13:15 opět kapituloval a první třetina tak skončila za stavu 3:0.

Druhá třetina začala opatrně z obou stran. Po té, co se hráči dostlali do tempa, se ke slovu dostali domácí střelci a v čase 3:43 a 3:53 udeřili a díky trefám Jirky Štěpánka a Milana Kahudy zvýšili na 5:0. V čase 6:43 dostali domácí příležitost přesilové hry, ve které však paradoxně málem skóroval soupeř. Domácí pak stupňovali tlak a Ondra Veselý zvýšil už na 6:0 a za tohoto stavu druhá třetina skončila.

Také třetí třetina začala v ospalém tempu, domácím se asi nechtělo útočit, ale hosty k ničemu nepouštěli. První vážnější ohrožení branky přišlo až po pěti minutách hry, kdy si domácí vytvořili mírný tlak, avšak bez gólového efektu. Přesilovou hru si zahráli i hosté, ale gól v početní nevýhodě dali domácí díky Honzíkovi Štěpánkovi. Domácí s vítězstvím na dohled asi podvědomě šetřili síly na nedělní utkání a opět polevili. Hosté tak mohli skórovat, což se jim ale nepovedlo. Soupeřovo varování vzali domácí vážně, hosty ke konci třetiny ještě několikrát sevřeli, ale gól už nepadl. Horalové si tak připsali další zaslouženou výhru.