Horalové se o víkendu představí na ALPA poháru! Vyhrát by nebylo špatné, usmívá se trenér Čapek

18.06.2020 10:28

zdroj:https://www.hokejbal.cz/clanek/477-horalove-se-o-vikendu-predstavi-na-alpa-poharu-vyhrat-by-nebylo-spatne-usmiva-se-trener-capek

18.06.2020 Karel Geba

Autor fotografie:Deník ' Vladimír Klíma

Prachatičtí Horalové se jako dalších 7 celků chystá na závěrečnou akci ve Světlé nad Sázavou. Prachatice si v 1. Lize vedly ve zrušené sezóně velmi obstojně a patřily k favoritům soutěže, ale jak tomu bude na ALPA poháru? Dokáží se Jihočeši umístit mezi prvními?


Zajímavá konfrontace mezi extraligou a 1. Ligou

Trenére, proč jste se přihlásili na závěrečný turnaj mužů, jenž proběhne ve Světlé nad Sázavou? 

Nechtěli jsme, aby sezóna pro nás skončila tak, jak skončila a chtěli jsme si zahrát.


Na ALPA pohár určitě nepojedete jen tak pro nic za nic. Co říkáte na rozlosování skupin? 

Počítám, že nikdo si nejede "jenom" zahrát, ale každý chce vyhrát. Obě skupiny jsou těžké, bude to zajímavá konfrontace Extraliga - 1. Liga... mohlo to být i horší (úsměv).


Na jaké utkání se ve skupině, popřípadě v play off těšíte? Máte zálusk vyšlápnout si na nějakého extraligového účastníka?

Těšíme se na každého soupeře, a zvláště na ty, s kterými se tak často nepotkáváme...
Trumf si necháme pro sebe

Prozraďte nám ambice, s nimiž na ALPA pohár odjedete? 

Pojedeme hodně s mladým kádrem, a tak uvidíme, jak se s tím hráči popasují v této silné konkurenci a vyhrát tento turnaj by nebylo špatné (úsměv), jako každý jiný turnaj.


Otázkou pro každý tým bude, jak se popasuje s herními podmínkami zimního stadionu. Máte v rukávu schovaný nějaký trumf?

Podmínky budou mít všichni stejné, a tak rozhodne momentální forma a štěstí a trumf? Ten si necháme pro sebe (úsměv).Své kvality musíte ukázat na hřišti

Po velké hokejbalové pauze se musí začít znovu trénovat, jak jste k této oblasti přistoupili? Budete na turnaj připravení?

Začali jsme společně trénovat, jakmile se uvolnily podmínky, ale nevím, jestli se nám podařilo dohnat to tréninkové manko. Na trénincích je vidět, že nám moc chybí herní praxe, ale třeba to teď prolomíme.


Jak vnímáte herní systém ALPA poháru? Jste spokojen nebo v něm vidíte nějaké chybky? 

Jsem spokojen, asi nejde vymyslet systém, který se bude líbit všem... Své kvality musíte ukázat na hřišti, to se nedá schovat za systém.