Horalové na "Světovém poháru" - 1.den

04.08.2016 14:01

Právě v tuto chvíli 4.8.2016 - 14:00 hod. rozehráli Horalové svůj první zápas na "Světovém poháru" klubů proti Pelikánům z Lahti. Držte palce a sledujte Facebook klubu: https://www.facebook.com/pages/HBC-Prachatice/132320690147775

Tak 1. zápas máme zdárně za sebou. Proti finskému týmu "Pelikánů" PELIKASSIT jsme sice prohrávali 0:1, když jsme inkasovali v oslabení za příliš mnoho hráčů na betonu. Nicméně v naší výhodě vyrovnal Radek Sitter a stejný hráč rozhodl i nájezdy. V těch jsme pro změnu vedli my po gólu Kručka (ten během základní hrací doby však jedno trestné střílení neproměnil), nicméně střelec 1.branky Pelikánů srovnal a "Fugas" svým forhendovým klenotem v poslední sérii rozhodl.
Máme tak 2 body do tabulky a večer (19:30 nás čeká asi nejtěžší zkouška - švýcarský Oberwil Rebells (poslední vítěz), který si dnes poradil celkem hladce s kanadským výběrem 7:0.


Ve druhém zápase proti klubovému mistru světa Oberwil Rebells Horalové sice nezklamali ale po únavné pětisetkilometrové cestě a již s jedním zápasem v nohách svému soupeři podlehli. 

I když jsme vzdorovali statečně a dokonce vedli 1:0 po krásném sólu Jaromíra Markytána, neproměnili jsme bohužel (tak jako tolikrát v lize) žádnou přesilovku (dokonce 2x pět proti třem!!!) a Oberwil postupně otočil na 1:2. V poslední třetině, ve které si na konci zachytal i Jaroslav Kolka (T.Pixa musel kvůli problémům s maskou střídat) již měl více ze hry a přidal ještě dvě branky na konečných 1:4. Horalové se ale určitě neztratili a u soupeře ze Švýcarska si vybojovali respekt! Turnaj rozhodně nekončí, zbývají nám 4 zápasy ve skupině, takže se stále hraje o 12 bodů! Zachovejte nám přízeň! Díky!