HORALÍCI SŽ @ HBC HOSTIVAŘ - 1:9 (0:2 1:3 0:4)

08.04.2018 18:32

2017-2018 LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ; 15. kolo; 7. 4. 2018
Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PT; diváků: 25
branky Horalů: 29. Beličková (Kahuda)
hosté: 4. M. Janšta; 13. Bartoš SH; 16. Hroch SH; 22. Bartoš (Vodehnal, Nguyen); 26. Zavřel (Ferfeck, Hroch); 40. Šťastný (Štoural, Grepl) PP; 42. Hroch; 44. Šťastný (Grepl); 45. Hroch (Bartoš)
střely na branku: 9-33
vyloučení Horalů: Štěpánek, Willmann, Fidler x 2 minuty
přesilovky: 5-3 využití: 0-1 v oslabení: 0-2
rozhodčí: Prchlík - Zimandl (úplně v klidu)

Trenéři: Pavel Valenta, Pavel Študlar

V dalším domácím utkání přivítali prachatičtí starší žáci pražskou Hostivař. I když byli posilněni o silnou skupinu mladších žáků a nechyběla jim snaha, na body to nestačilo.
První třetina byla poměrně vyrovnaná (střely na branku 3:5), přesto jsme právě z pěti pokusů dvakrát inkasovali. Ve 4. minutě prošla nepříliš tvrdá střela Michala Janšty přes klubko těl až do sítě - 0:1 Ve 13. minutě se pak při vlastním oslabení zpoza branky vytočil René Bartoš a trefil milimetrově nad rameno u tyčky klečícího Kodrleho (tam bylo místo opravdu jen na míček) - 0:2. Naši největší šanci měla Tereza Kotlíková, ale osamocená na F. Janštu v brance hostí nevyzrála.
Stačilo 13 vteřin druhé části a hostující kapitán Marek Hroch ukázal, že i oslabení může být výhoda. S naší rozehrávkou jsme otáleli tak dlouho, až si vybojoval míček a poradil si i s gólmanem - 0:3. Ve 22. minutě pak vypálil znovu René Bartoš a domácí gólman si nešťastnou náhodou míček sám srazil za svá záda - 0:4. Když za další čtyři minuty zakončil pohlednou kombinaci Milan Zavřel, zdálo se, že je s Horalíky amen. Naštěstí v předposlední minutě vybojoval u zadního hrazení míček Milan Kahuda, nacentroval před branku, Vašek Fiala promáchl a tak se z gólu mohla radovat z druhé vlny naběhnuvší Kateřina Beličková - 1:5.
Bohužel to byla naše jediná radost. V závěrečných patnácti minutách jsme však ani jednou nevystřelili na branku, naopak soupeř ze 17ti pokusů skóroval ještě 4x!