HBC Falcon České Budějovice - HBC Prachatice 2:4 (2:1,0:2,0:1)

05.03.2011 18:59

V jihočeské I.OL hokejbalu přituhuje. Čtyři kola před koncem základní části vrcholí boj o osmičku play – off. Hokejbalisté Prachatic drží výbornou třetí příčku a jejich sobotní soupeř ztrácel před utkáním pouhé tři body na osmé, postupové místo. Prachatičtí se s houževnatým a bojovným soupeřem po poměrně vyrovnaném průběhu nakonec vypořádali a nepřipustili překvapení.

Utkání viděl prachatický brankář Študlar takto:

Vydřené body, ale o to cennější, zvlášť po průběhu zápasu. Vedli jsme, ale Falcon v rychlém sledu otočil na 2:1. Ve druhé třetině jsme dlouho marně dobývali soupeřovu klec, protihráči skvěle bránili, padali do střel, ale nakonec se nám podařilo zvednout a znovu skóre otočit v náš prospěch - nejdříve J. Leffler šťastnou střelou z úhlu vyrovnal a v další šanci se náš hráč prezentoval ostrou střelou. V poslední části Falcon nevyužil dvě dobré šance na vyrovnání, naopak my jsme dali nádherný gól - Šéba vystřelil mimo, ale Jenda Turek stál na správném místě a nepovedenou ránu umně tečoval do sítě - 2:4. Zajímavostí jsou 2 sporné branky - po jedné na každé straně, které rozhodčí, i přes protesty hráčů, uznali. Po podzimním hladkém „domácím“ vítězství 9:0 - těžká zkouška pro náš tým. Naštěstí jsme obstáli.“

A kapitán týmu Jan Turek dodal:

Sobotní zápas jsme zahájili opravdu dobře, domácí jsme k ničemu nepustili, určovali tempo hry a brzo svoji převahu korunovali prvním gólem. Nebýt naší střelecké nemohoucnosti, mohlo být po první třetině hotovo. A tak jak to bývá ze dvou šancí se domácí dvakrát prosadili a na naše hokejky se vkradla nejistota. Jsem rád, že jsme v zápase i za nepříznivého stavu bojovali, zaslouženě zápas otočili a dovedli jej do vítězného konce. 2. a 3. třetina byla dobrá i po stránce kombinační, snad se zase dostáváme i do herní pohody a nebylo to jen kvalitou soupeře. Pravdou však je, že je potřeba ještě hodně pracovat, abychom se přiblížili k podzimním výkonům.“

Branky Prachatic: J.Leffler 2 (Markytán 2), S.Květoň (M.Kadlec), Turek (Šebesta)