Granty 2016: Hokejbal proti drogám 2016 – okresní kolo je úspěšně za námi (ze stránek Města PT)

26.04.2016 14:03

Hokejbal proti drogám (HPD) je tradičním turnajem škol vyhlašovaným v pěti věkových kategoriích. Do bohaté historie HPD lze krom startu mnoha škol ze všech koutů České republiky počítat také patrony projektu, kterými v minulosti byli například hokejisté Dominik Hašek či Petr Průcha.
25.04.2016 - 15:48
Hana Rabenhauptová
Sociální oblast

Školy se v rámci soutěžení na turnajích utkávají v okresních a krajských kolech. Vítězné školy postupují do republikového finále. Pro rok 2016 získal projekt Hokejbalu proti drogám záštitu ministra vnitra České republiky p. Milana Chovance

Vzhledem k tomu, že letošní ročník byl již jubilejní 15 v pořadí, je HBC Prachatice jedním z mála klubů ( v JČ ještě Blatná, Jindřichův Hradec ), který se pořádání a organizaci turnaje věnuje. V letošním roce ve spolupráci s DDM Prachatice a Městem Prachatice uspořádal Hokejbalový klub HBC Prachatice v hokejbalové aréně "U Rybníčku" okresní kolo tohoto tradičního turnaje. Hrálo se v kategoriích 1. - 3.třídy, 4.-5.třídy,6.-7.třídy a 8.-9.třídy základních škol a gymnázií. Bylo odehráno celkem 50 utkání, kterých se zúčastnilo 221 hráčů ve 24 smíšených družstvech za šesti škol. V příštím roce snad bude účast ještě větší, připravují se totiž samostatné kategorie děvčat. HBC Prachatice spolu s DDM Prachatice bude jistě zase " u toho". V Prachaticích se ale letos s tímto turnajem ještě neloučíme. 3. 5. 2016 bude totiž místní klub organizovat ještě krajské kolo v kategorii 6.-7. tříd.

Hokejbal