ELJ 16.10.2021- Junioři Highlanders přehráli v Extralize silnou Plzeň 3:1

18.10.2021 16:31

V dalším kole extraligové soutěže hokejbalových juniorů zavítala do prachatické Highlanders arény Plzeň, druhý tým tabulky skupiny západ.

Mládežnické celky HBC Plzeň mají skvělý zvuk po celé republice a hosté byli favoritem i v utání pod Libínem. Domácí se však do nich od začátku zakousli a odehráli skvělé utkání s vítězným koncem.

Na juniorskou kategorii se hrálo i dost tvrdě, o čemž svědčí i třináct vyloučených v poměru 9:4. Ale i hokejbal se hraje na góly a ten první dal již ve třetí minutě domácí Kovařík. Zkušení hosté v polovině utkání sice vyrovnali Krejčím, ale po třech minutách vrátil Prachatickým vedení Veselý. Zkušený celek hostů byl aktivnější (střely na branku 14:32), ale domácí skvěle bránili a především skvěle chytal gólman Stankay. Za svá záda již nepustil ani jednu střelu soupeře a naopak domácí pečetili svou výhru půl minuty před koncem utkání Kovaříkem.