Český pohár 2016 hlásí téměř naplněnou kapacitu! Přihlášeni jsou i prachatičtí Horalové !

26.04.2016 19:37

(Ze stránek ČMSHb)

Sportovtě-technická komise ČMSHb nedávno vyhlásila Český pohár 2016. Vrcholná akce letošní sezony pro české kluby bude organizována v obdobném formátu, jako minulý ročník, jenž se uskutečnil v Pardubicích. Na turnaj, který se letos uskuteční v českobudějovické Budvar aréně, je přihlášeno 13 celků a zbývají tak poslední tři místa! Podání řádně vyplněné přihlášky a startovného musí být provedeno nejpozději do 30.4 na adresu stk@hokejbal.cz!

Do Českého poháru 2016 je aktuálně přihlášeno třináct mančaftů z různých výkonnostních skupin, mezi nimiž nechybí vicemistr z loňského turnaje v podobě Opavy, či trio extraligových celků Hradce Králové, Třinec a pardubické Autosklo, které na letošní turnaj přihlásilo i druholigový B tým.

Kapacita turnaje je celkem 16 týmu, a jelikož se do Českého poháru 2016 prozatím přihlásilo 13 týmů, STK ČMSHb rozhodla o  zrušení plánované kvalifikace a doplnění přihlášených týmů pouze na 16 účastníků turnaje. Náhradním termínu dodatečných přihlášek stanovila na 30. 4. 2016 - pořadí na startovní listině zohlední termín přihlášení.


Seznam aktuálně přihlášených týmů:

1. HBC Hradec Králové 1988
2. HbC Rondo Teplice
3. TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec
4. Ježci Heřmanův Městec
5. SK Suchdol nad Lužnicí
6. HBC Prachatice
7. SHC Opava
8. HBC Tygři Mladá Boleslav
9. SK Pedagog České Budějovice
10. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice
11. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B
12. TJ KOVO Praha
13. HBC Enviform Třinec

Organizátoři udělají jistě první poslední, aby uspořádali minimálně stejně povedený turnaj, jako minulý rok v Pardubicích. Kdo se ale o organizační stránku přímo postará? "Minulý ročník organizoval přímo ČMSHb ve spolupráci částečně s RSHb Čechy Východ, který dodal organizační personál. Tím, že je vytvořen Hokejbal tým, organizace turnaje přešla pod jeho kompetenci. STK řeší především soutěžní stránku turnaje," prozradil nedávno strukturu organizace předseda STK Ondřej Průša.

V českobudějovickém hokejovém svatostánku se v minulosti uskutečnila řada vrcholných hokejbalových turnajů včetně turnaje krajských výběrů hráčů do 15 let. "Výhodou je také to, že máme s Budvar arénou zkušenosti z minulých akcí. Návštěvnost samozřejmě těžko předjímat, nejvíce diváků přitáhne účast týmu s širokou fanouškovskou základnou z blízkého okolí, ale myslím si, že si do Budvar arény najdou cestu třeba i výborní fanoušci místního Motoru, kterým hokejbal není rozhodně neznámý," nepochybuje Ondřej Průša.