4.3.2017 MČR starších žáků HIGHLANDERS PT - HBC Hostivař 1:7 (0:5 0:2 1:0)

branka Horalů: 31. Veselý (Štěpánek Jiří, Štětina)
přesilovky: 1-2 využití: 0-2 oslabení: 0-0

Sestava:
Kodrle (28/35)
Štěpánek - Zimandl "C"; Štěpánek Jan - Veselý - Štětina
Binka - Mašek; Beran - Kahuda - Fidler

Po dlouhé zimní přestávce se v Highlanders aréně jako první představil tým starších žáků pod taktovkou trenéra Turka. Soupeřem jim byli chlapci z hlavního města, kteří přijeli v silné sestavě vč. jednoho z nejtalentovanějších hokejbalistů Jana Čejky. Ten své umění ukázal v plné kráse a velice zle zatápěl našim obráncům. Hra Horalů byla ospalá a plná nepřesností a tak přišel trest. V čase 2:46 dal první branku hostů Lukáš Grepl, který přesnou střelou do víka nedal Kodrlemu šanci. Ani to domácí však neprobudilo z letargie. Matný výkon pokračoval dál a jen díky Kodrlemu a nepřesnostem na straně hostí skóre nenarůstalo. To se však změnilo v posledních minutách. Dvě a půl minuty zbývaly do konce první třetiny a Horalíkům zjevně došel dech, Hostivař svoje šance tentokrát využila a do kabin se odcházelo za hrozivého stavu 0:5! Ve druhé třetině začali Horalíci spolupracovat a hned si vytvořili pár šancí, ale pozorný Skalický vše pochytal. Hostivař byla stále lepším týmem a zaslouženě dvakrát skórovala, nejprve se prosadil Vaniš a po něm svým druhým zásahem Čejka. Třetí třetina byla ze strany domácích tou nejlepší, kluci zjistili, že je potřeba hrát a dovolit si a né ustrašeně od sebe míčky odhazovat. Zaslouženě byli odměnění v 31:45 když Ondřej Veselý dorážel Štěpánkovu střelu. O pár minut později opět Veselý tečoval Štěpánkovu střelu, ale radost z druhého gólu jim zkazil výrok rozhodčího. Pro postavení mimo hru nebyla branka uznána. Srdnatě hrající Horalíci už další gól nevstřelili a nedovolili skórovat ani Hostivařským. První zápas na domácí půdě bohužel bodově ani herně moc nevyšel, avšak třetí třetina ukázala, že se blýská na lepší zítřky. Prachatičtí starší žáci zůstávají na páté příčce, Hostivař, zatím pouze s jednou porážkou, je v tabulce druhá. Příští týden čeká Horalíky daleký trip. V sobotu v 11hodin se pokusí vyloupit Rakovník a o tři hodiny později Nové Strašecí.