2018-2019 K(H)L; 4. kolo; 6. 10. 2018 HIGHLANDERS PT "C" @ TJ PLATAN PROTIVÍN - 2:3 (1:0 1:0 1:1 - 0:1)

07.10.2018 20:23

Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PRACHATICE; diváků: 20

branky Horalů: 23. Petr KAFKA (Jiří HORÁK, Přemysl PŮBAL); 39. Přemysl PŮBAL (Vít MATOUŠEK) PP hosté: 1. (0:19) Pavlíček (Kroupa); 40. Holý (Kroupa, Pavlíček), 46. (45:05) Steinocher (Pavlíček, Vrzal) střely na branku: 43-20  vyloučení Horalů: Bednář, Matoušek, Veselý x 2 minuty přesilovky: 3-1 využití: 1-0  rozhodčí: Prchlík - Honzík (pohoda) Sestava Horalů "C": Dudla, Študlar; Horák - Půbal; Paule - Bednář - Stöhr Eichner/Höschl/Binka; Kafka - Matoušek - P. Mráz Petr Valenta - Veselý - Čertík Komentář k utkání: Ve 4. kole Regionální ligy přivítali "veteráni" z C týmu "pivovarníky" z Protivína. Ti zatím překvapivě nezískali ani bod a navíc dorazili jen s osmičkou hráčů do pole a gólmanem Pavlíkem (podle zákulisních informací byli na ranním srazu pouze 3 a zbytek nabrali cestou, cestou, pozn. redakce). Přesto si chytrou hrou a fantastickým výkonem svého gólmana došli pro první 2 body v sezóně. Již v čase 0:19 svítil na tabuli stav 0:1 pro hosty, když po úvodním buly zatáhli míček do pásma, Zdeněk Kroupa našel volného Lukáše Pavlíka a ten rozesmutnil Dudlu. Zbytek třetiny již byl v naší režii (střely 9:2), řádili zejména první formace Paule - Bednář - Stöhr, která při každém svém střídání zamkla soupeře v jeho obranném pásmu, vytvořila si spoustu šancí, ale gólman Pavlík odolával až do 23. minuty. V té Horák vyslal na zteč kapitána Petra Kafku a ten mazáckým blafákem mezi betony poslal gólmana "na párek" - 1:1. Bohužel jsem se pak ale nevyvarovali několika výpadků u koncentrace a Linux Jarmark (švédský brankář Radim Dudla, pozn. redakce) musel hasit závary několika perfektními zákroky ve stoje, kleče i leže. V 39. minutě se na nás usmálo štěstí. Přesilovou hru zužitkovala druhá formace. Nahrávající Matoušek našel Přemysla Půbala a ten přízemní střelou rozesmutnil Pavlíka, který nám ale jinak nesčetněkrát překazil gólovou radost. Naše euforie netrvala ani dvě minuty. Při souboji o vyhozený míček zazmatkoval jeden z obránců a namazal volnému Bohumilu Holému, kterému stačilo zamést míček do poloprázdné branky - 2:2. Protivín pak mohl dokonce několikrát strhnout vedení na svou stranu, ale Dudla nás opět podržel. Prodloužení bylo velmi rychlé. Vyhraná bule, Martin Steinocher hledal zřejmě vysokým obloukem z vlastní modré "nabíhajícího Jarku Kužela", ale míček k překvapení všech propadl mezi betony našeho gólmana a na střídačce hostí tak mohla začít nefalšovaná, ale zasloužená radost!   Hrající trenér Petr Kafka na večerní tiskové konferenci k utkání poznamenal: " Je to škoda, nicméně Protivín si minimálně bod zasloužil, hrál chytře a zkušeně. My jsme se (až na první útok, který vynikal běhavostí, pohybem i nápady) přizpůsobili hře soupeře a hlavně jsme neproměňovali šance. Ale sezóna je na začátku, učíme se a jistě se budeme postupně zlepšovat!"