2018-2019 2.Liga; 5. kolo; 6. 10. 2018 Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PRACHATICE

07.10.2018 20:19

HIGHLANDERS PT "B" @ SK SUCHDOL N. L. "A" - 4:5 ss (0:2 1:1 3:1 - 2:3)

diváků: 20 Foto: ZDE

branky Horalů: 20. Jan ŠVÁCHA (Pavel VALENTA, Jaromír KOTLÍK); 31. Jan ŠVÁCHA (Petr BÁRTA, Michal KADLEC) PP; 32. Pavel VALENTA (Václav MRÁZ); 38. Václav MRÁZ (Jan TUREK, Josef REINDL) PP hosté: 2. Kalát; 10. Bednář (M. Dlugoš, Šísl) PP; 26. Kalát (M. Dlugoš); 45. (44:37) M. Dlugoš (Laurinc, Braun) PP; rozdující nájezd Jakub Laurinc vyloučení Horalů: Kotlík (2x), Turek, V. Mráz, Schmidt x 2 minuty přesilovky: 4-4 využití: 2-2  rozhodčí: Prchlík - Honzík  Sestava Horalů "B": Pixa, (od 2. třetiny) Dudla, (na tribuně připraven) Študlar; P. Bárta, Hudeck, Kadlec, Kotlík, Kott, V. Mráz, Reindl, Schmidt, Šilhán, Trojan, Uhlíř, Pavel Valenta, Švácha, Turek Komentář k utkání: 5. kolo nabídlo utkání víkendu 2. Ligy. Do Prachatic zavítal dosavadní lídr ze Suchdola nad Lužnicí a, i když to tak z počátku nevypadalo, nakonec se dvě desítky diváků dočkali vyrovnaného a napínavého utkání, které dospělo až do nájezdů.  Hostující žlutočerní hráči nastoupili do zápasu pěkně zostra. Již v čase 1:23 vyslal Laurinc do brejku kapitána Jiřího Kaláta, který nedal peckou do šibenice domácímu brankáři Pixovi sebemenší šanci - 0:1. V 10. minutě pak rozjeli krásnou náběhovou kombinaci při přesilovce a Václav Bednář zakončoval krásně bekhendem nad Pixův beton - 0:2. Ten si navíc obnovil zranění z pátečního tréninku a tak jej od 2. třetiny zastoupil švédský student Linux Jarmark (Radim Dudla, pozn. redakce), který svým výkonem zachránil domácím alespoň bod! Horalové se až do 20. minuty k ničemu nedostali, Suchdol výborně blokoval střelbu a tak ke gólmanu Halířovi prošli jen odražené míčky. Teprve v čase 19:40 našel Valenta zpoza branky nabíhajícího Šváchu a ten procedil míček skrze betony suchdolského gólmana - 1:2. Jenže ve 26. minutě vyhrál Milan Dlugoš buly na Jiřího Kaláta a jeho pověstná bomba zpoza kruhů se zastavila až o zadní síť branky - 1:3. Třetí třetina nabídla parádní podívanou. Ve 31. minutě se podruhé v utkání prosadil Švácha a využitou přesilovkou snížil na 2:3. 32. minuta - Pavel Valenta nechal vzpomenout na Roberta Reichla v Naganu a nachytal zpoza branky Halíře jak naše hokejová legenda finského  Jarma Myllyse - 3:3. Václav Mráz poté napřáhl v 38. minutě na červené čáře a jeho raketa přistála v horním rohu suchdolské svatyně - 4:3.  Zdálo se, že je rozhodnuto. Nicméně Suchdol v závěru odvolal gólmana, jeho přesila byla ještě umocněna přesilovkou při vyloučení Schmidta a Milan Dlugoš od mantinelu nádhernou ranou poslal oranžový nesmysl kolem ramen klečícího gólmana pod víko - 4:4.  Prodloužení rozhodnutí nepřineslo a tak se šlo na nájezdy. V těch byli šikovnější hosté, kteří se předháněli v kráse svého zakončení. Dudlu překonali bratři Dlugošové a rozhodující nájezd si pak připsal Jakub Laurinc. Z naší strany dvakrát šťastně snižovali Reindl a Trojan.         Rezervní gólman Pavel Študlar, který sledoval utkání z tribuny s kamerou, doplnil: " Po první třetině to vypadalo na jednoznačnou záležitost a další suchdolskou střelnici. Pak se nám však podařilo vyrovnat hru a utkání se stalo reklamou na hokejbal s třešničkou na dortu v podobě prodloužení a nájezdů. Myslím, že remíza je spravedlivá a nájezdy jsou již o štěstí a šikovnosti. Dnes ale hlavně vyhrál hokejbal, a tak je to správné, tak to má byť!"