2.liga - HIGHLANDERS PT "B" @ TJ BLATNÁ DATELS - 4:3 (1:1 2:1 1:1)

26.02.2018 08:53

Foto: ZDE

2017-2018 2.(La) LIGA; 14. kolo; 24. 2. 2018
Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PT; diváků: 10
HIGHLANDERS PT "B" @ TJ BLATNÁ DATELS - 4:3 (1:1 2:1 1:1)
branky Horalů: 8. J. Sitter (Valenta) SH; 20. Klíma (J. Sitter, Valenta); 25. Turek (Bušek); 45. Trojan (Kadlec)
hosté: 12. Matějka; 17. Vinter (Michálek, Sedláček); 28. Vaníček TS
střely na branku: 29-23
vyloučení Horalů: Klíma (4x), Turek, Holub, J. Sitter, Bušek x 2 minuty
přesilovky: 3-7 využití: 0-1 oslabení: 1-0
rozhodčí: Daněk - Zimandl (pohoda)
Sestava:
Holub (20/23), Študlar;
Bílý - V. Mráz; Trojan - Turek  - R. Sitter
Švácha - Bušek; Klíma - Valenta - J. Sitter "C"
Šmídmajer - Štěpánek - Kadlec

Trenér a motivátor: Vsevolod Bobrov (licence!!! licence!!!)

Komentář:
Také prachatické "Béčko" nastoupilo po zimní přestávce, kdy se každý z hráčů připravoval, v drtivé většině případů nepřipravoval individuálně. Z důvodů absence několika hráčů (Hans Waldmann je na dlouhodobé cestě po Asii za poznáním vlastního já, Víťa Matoušek čepoval chmelový mok v olympijském českém domě na Kvildě, Martin Eichner dal přednost práci a Fanda Kott vyrazil do hor na lyžařskou předkvalifikaci na ZOH 2022 v Pekingu) jsme rádi využili posil z A i C týmu. I díky nim byl vidět velmi vyrovnaný zápas, jehož rozuzlení přišlo až půl minuty před koncem!
Polovinu úvodního dějství jsme odehráli v oslabení (1. trest již v čase 0:38!) a jen díky dobře odbráněným oslabením, přesným zákrokům brankáře Holuba a štěstí jsme neinkasovali. Paradoxně jsme právě při jedné z přesilovek Datlů šli do vedení. V 8. minutě hosté pomalu střídali, Valenta tak měl dost času vyslat kapitána Jiřího Sittera, ten upláchl po křídle a přesnou ranou otevřel skóre - 1:0. Blatenským se podařilo vyrovnat v podstatě z ničeho. Zmatků v naší rozehrávce využil Jindřich Matějka, obral za brankou o míček naše beky, vyjel před Holubí klec a neomylně se trefil mezi "vídeňské párky" - 1:1.    
Druhou část jsme načali obdobně. Zamrzlých drátů v komunikaci obrany využil Zdeněk Vinter, upláchl všem a krásným bekhendovým blafákem "za tyč" překlopil v čase 16:33 skóre na stranu hostů - 1:2. Šťastného vyrovnání jsme se dočkali po 3 minutách hry. Jiří Sitter nastřelil při svém pokusu Miroslava Klímu a od jeho těla se míček odrazil za Šuhajova záda - 2:2. Za 5 minut už jsme opět vedli, Bušek našel Jana Turka, ten proběhl středem do útočného pásma, zpoza kruhů vystřelil a trefil přesně pravý horní růžek - 3:2.  
Úspěšný asistent pak ale z kraje třetí třetiny zatáhl za záchrannou brzdu a hosté tak dostali výhodu trestného střílení, které bleskurychlým blafákem a střelou pod víko zakončil Sebastian Vaníček - 3:3. Teď to bylo opět kdo z koho. Dvakrát se vynikající lapačkou prezentoval mladík v hostující brance Matěj Šuhaj a zvlášť v prvním případě zázračně vytáhl Klímovu střelu do šibenice. Když už se zdálo, že se půjde na nájezdy. Přišla střela Michala Kadlece, Šuhaj neudržel zmrzlý míček, v nastalém zmatku se nakonec dostal k zakončení David Trojan a procedil míček do branky. Na tabuli svítil čas 14:29! - 4:3. Přesto ještě mohli Datli vyrovnat, ale míček, který už už plachtil za Holubova záda, se podařilo nějakým zázrakem udržet před brankovou čarou!

Hodnocení trenéra:
Vydřené vítězství, Blatenští hráli parádně, zápas mohl klidně skončit remízou, k nám se však přiklonil i velký kus štěstí, zvlášť při nekonečné řadě oslabení, která jsme však nakonec zvládli. Na to, že je začátek "jara" byl k vidění opravdu pěkný zápas, škoda jen, že si do ochozů nenašlo cestu více diváků. Ale je jasné, že v těchto letních teplotách jsou všichni raději někde "u ledu"!