2.liga - HIGHLANDERS PT „B“ @ SK BEER STARS PLUHŮV ŽĎÁR - 7:0 (1:0 4:0 2:0)

26.03.2018 11:17
17/18 2. (La) Liga: HIGHLANDERS "B" @ SK BEER STARS PLUHŮV ŽĎÁR
Alba
2017-2018 2. (La) LIGA; 18. kolo; 24. 3. 2018 Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PT; diváků: 36
HIGHLANDERS PT „B“ @ SK BEER STARS PLUHŮV ŽĎÁR - 7:0 (1:0 4:0 2:0)
branky Horalů: 7. Kadlec (R. Sitter, Trojan); 20. (19.10) Turek (Reindl); 21. (20:08) Švácha (Schmidt) PP; 23. Klíma (Eichner, J. Sitter); PP; 24. Schmidt (Eichner, Klíma); 32. Reindl (Schmidt, Klíma); 39. Trojan (Kadlec) hosté: díky brankáři Holubovi nikdo!
střely na branku: 39-27 vyloučení Horalů: je to k neuvěření, ale NIKDO! přesilovky: 2-0 využití: 2-0 rozhodčí: Michálek – Zimandl (i díky přístupu obou mužstev s přehledem)
Sestava: Holub (27/27), Študlar; V. Mráz – R. Sitter; Trojan – Turek – Kadlec J. Sitter „C“ – Eichner/Švácha; Reindl – Schmidt – Klíma Kott - Matoušek Trenér: VSEVOLOD BOBROV (Licence! Licence!)
Komentář: Z původně odpoledního času přivítalo nakonec v dopoledních hodinách prachatické Béčko soupeře až z dalekého Pluhova Žďáru. Ten se dostavil v hojném počtu včetně extáborských hráčů (chyběli pouze Portl a Hrouda). Domácí sestava byla také posilněná po všech stránkách a v některých případech i ov(l)i(v)něná! XiXao (David Šmídmajer, pozn. redakce) dostal při míchání starých křováckých nápojů „loudavou s tryskem“ a ráno se ve spěchu omluvil. Anton Bělov (Pepa Bílý, pozn. redakce) pak tak vehementně oslavoval postup svého SKA Petrohrad do semifinále KHL, že dorazil se zpožděním a ještě v takovém stavu, že byl na základě rozhodnutí politbyra (rozuměj trenéra) vyškrtnut ze zápisu. Třetím do party byl pak Joe Pavelski (Vít Matoušek), kterému se z „jeho výkonu“ chtělo doslova zvracet a tak odstoupil v průběhu druhé třetiny. Páteční noc bývá opravdu magická! Ale teď už k zápasu. Hrálo se takzvaně „o šest bodů“, protože prachatičtí mají na poslední pozici zaručující play off náskok, ale ten rozhodně není nedostižný. Úvod utkání byl proto opatrný, vyrovnaný a čekalo se na první gól. V 7. minutě vpadla jako vítr do útočného pásma trojice R. Sitter – Trojan – Michal Kadlec a posledně jmenovaný zakončil svižnou kombinaci ještě jedovatější střelou a propálil Průšu – 1:0. I když jsme vedli, nebyl trenér spokojen s přístupem a pohybem a měl o přestávce v kabině svým svěřencům co říci. Zřejmě to pomohlo, protože druhá třetina byla plně v naší režii (střely 14:6). Ve 20. minutě dostal míček šťastně za gólmana Jan Turek. V 21. vypálil při přesilovce hned po buly Jan Švácha a jeho pokus projel opět těsně pod betonem. Při další početní výhodě nastřelil svou jedovku na branku Eichner a míček dorazil Miroslav Klíma. V podstatě totožná situace se pak opakovala ještě jednou, dorážel však Tomáš Schmidt – 5:0. V 32. minutě pak kombinaci jak ze zlaté helmy s několika rychlými nahrávkami zakončil Josef Reindl, který konečně nekličkoval do bekhendu, ale vystřelil sám – 6:0. V 39. minutě pak připravil pamlsek v podobě luxusní nahrávky před prázdnou branku Kadlec pro Davida Trojana, který také překonal svou střeleckou smůlu. Pivní hvězdy však také předvedly dost ze svého repertoáru a Jan Holub alias Petr z Čech alias Arturs Irbe si svou první nulu v našem dresu musel opravdu zasloužit. Střelce hostí přiváděl k zoufalství zvlášť ve chvílích, kdy už zametali míček do odkryté branky a on ho jak při hře „skořápky“ přiklapnul svou lapačkou. Tady je kulička, tady není kulička, tisíc na kuličku! Absolutorium však zaslouží i Ondřej Průša na druhé straně, který i přes zdravotní patálie odchytal parádní zápas a vychytal několik samostatných úniků! Hodnocení trenéra Pavla Študlara: Když jsem viděl, v jakém stavu se někteří hráči přibelhali ráno do šatny a početnou sestavu Pivních hvězd, měl jsem opravdu velký strach. Naštěstí jsme dali celkem rychlý gól, ve druhé části přidali další (i když někdy hodně šťastné) a uklidnili se. Pochvalu za pohodový průběh zápasu zaslouží obě mužstva i rozhodčí Michálek se Zimandlem (ten byl operativně donominován jako „čárový“). Vypíchl bych pak výkony obou brankářů. „Holoubí“ má nulu a „Tarzan“ (Ondřej Průša) dokázal, že i když je pokročilý třicátník (rozhodně na to nevypadá) ještě nepatří do hokejbalového důchodu!