2.11.2019 - 2.liga: HIGHLANDERS PT "B" @ SK SUCHDOL N. L. "B" - 6:4

04.11.2019 08:58

2019-2020 2. (La) LIGA-JIH; 7. kolo; 2. 11. 2019 Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PT; diváků: 12 HIGHLANDERS PT "B" @ SK SUCHDOL N. L. "B" - 6:4 (4:3 1:0 1:1) branky Horalů: 1. (0:2) David TROJAN (Kutlák, Dojčar); 5. David TROJAN (Kutlák, Dojčar); 5. Václav MRÁZ (Černý); 12. Martin DOJČAR (Zimandl, Mráz) PP; 27. Martin KUTLÁK (Trojan); 45. Martin DOJČAR (Nečada, Trojan) EN (prázdná branka) hosté: 4. Tomášek (Šlápota, Kropík); 4. Šísl (Kubal, M. Dlugoš) PP; 9. V. Dlugoš (Kubal, Šísl); 33. Kubal (Kropík, Šlápota) PP; střely na branku: 32-34   vyloučení Horalů: Bílý, Eichner (2x), Mráz, Zimandl x 2 minuty přesilovky: 3-5 využití: 1-2 rozhodčí: Pátek - Veleba (paráda :-)  Sestava Horalů "B": Holub (30/34); V. Mráz - Binka; Kutlák "C" - Trojan - Dojčar Nečada - Eichner/Bílý; Zimandl - Černý - Kafka Študlar Komentář k utkání: V 7. kole "našlapané" 2. (La) Ligy přivítalo prachatické "béčko" suchdolskou rezervu. Ta přicestovala se vším, co výjezd "áčka" v 1. lize dovolil, včetně legendy Lukáše Kropíka či šikovného štírka Víta Kubala. To sestava domácích opět připomínala "co týden v Lidlu a Kauflandu v akci dal" a ještě ve čtvrtek zela prázdnotou jak ústa staré ženy (byla na ní 4! jména  Nicméně oba generální manažeři zapojili svůj um a slovanský šarm a nakonec z toho byl TÝM za 3 body! :-) Průběh úvodní třetiny svým skóre připomínal spíše házenou či basketbal mezi Portorikem a Dominikánskou republikou (neptejte se mě, proč zrovna tyhle dvě země, nevím, napadlo mě to, pozn. redakce  Už po 25 vteřinách využil nepřehledné situace před brankou David Trojan a doklepnutím za brankáře otevřel skóre - 1:0. Vyrovnání přišlo v čase 3:08, kdy jsme si u tyče nepohlídali Jana Tomáška a ten po přesném pasu zpoza branky na několikrát procpal míček pod Holubem do jeho domečku - 1:1. Na tabuli svítilo 3:56 a Suchdol při přesilovce otočil díky Jakubu Šíslovi, který procedil svůj pokus skrze výstroj našeho gólmana - 1:2. Hostům patřila 4. minuta, nám ta pátá  4:38 David Trojan dává opět nezvykle hokejkou (jinak skóruje bradou či prodlouženými zády) svůj druhý gól a srovnává na 2:2. Za 18 vteřin pak z modré od mantinelu po krásném přiťuknutí od Černého vypálil Václav Mráz a jeho rána prošla až do sítě - 3:2. V 9. minutě si krásně od mantinelu vyjel Václav Dlugoš a z ostrého úhlu našel místečko mezi křídlem a pařátem Holuba (rozuměj lapačkou a betonem) - 3:3. Ve 12. minutě vyslal Zimandl krásnou "průnikovku" do běhu na Martina Dojčara, ten to vzal klasicky přes Beroun, zamíchal míčkem a poslal jej za Halíře - 4:3. Hosté vyrovnali, ale jejich branka nebyla uznána. Brankář Holub byl totiž před dosažením góly zasažen holí do tváře.  Druhá třetina přinesla uklidnění hry a přibrždění skóre, šance nechyběly, ale gólmanům se dařilo lépe ucpávat bránu. Nakonec se až v 26. minutě prosadil kapitán Martin Kutlák a zvýšil na rozdíl dvou branek - 5:3. Z kraje třetí periody sehráli suchdolští přesnou přesilovkovou kombinaci, Kropík přiťuknul Vítu Kubalovi a ten ostrou ranou z křídla pálil přesně nad pravé křídlo Holuba (vyrážečku) - 5:4. Hosté byli na koni a zbytek zápasu byl jen o vůli, zejména při dvou přesilovkách nám nedali vydechnout, ale díky obětavosti a několik přesným zákrokům gólmana se nám podařilo vedení držet až do poslední minuty, kdy naše třetí vítězství v sezóně jistil zásahem do prázdné branky při powerplay soupeře Martin Dojčar - 6:4!                 Náhradní hráč Pavel Študlar, který se dostal na hřiště jen když se Vlad Drákula (Radek Černý, pozn. redakce) potřeboval napít čerstvé krve, shrnul duel následovně: "Na to jak se těžce se rodila sestava a i přes ranní zmatky se zápisem, soupiskami apod., jsme ze zápasu vytěžili maximum. Sportovně ale musím přiznat, že si hosté minimálně bod zasloužili, hráli skvěle, zejména štírek Vít Kubal nás trápil celý zápas a dvakrát mu samostatný úprk zhatil výborným zákrokem gólman Holub. Nicméně měli jsme více štěstí a v rozhodujících chvílích udrželi nervy na uzdě. Nemrzí mě ani, že jsem si tolik nezahrál. Mám stejnou úlohu jako Ilja Kovalčuk v ELEJKINGS, tj. naskočím, jen když někdo nemůže  Hlavně mě těší, že jsme bojovali jako tým a byli správnými dělníky plastu a třídiči odpadu!  A ten pokřik v kabině za to stál!!!"