19/20 RL 3.kolo: CÉČKO @ SK HC ROSA 2:1

22.09.2019 21:46

2019-2020 REGIONÁLNÍ LIGA; 3. kolo; 22. 9. 2019 Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PT; diváků: 12 HIGHLANDERS PT "C" @ SK HC ROSA  -  2:1 (1:1 0:0 1:0) branky Horalů: 15. Petr KAFKA (Štěpánek, Pavel Valenta); 45. Jiří ŠTĚPÁNEK (Pavel Valenta) hosté: 5. Nechvátal (Zachoval) střely na branku: 35-19  vyloučení Horalů: P. Paule (2x); Sandany x 2 minuty přesilovky: 3-3 bez využití rozhodčí: Prchlík (pecka (y)  Sestava Horalů "C": G: Študlar (17,5/19 více v článku :-), Dudla; B: P. Paule, Šilhán, Hudeck, Stöhr, Sandany;  Ú: Pavel Valenta "C", Petr Valenta, P. Mráz, Černý, Štěpánek, Kafka, Dojčar, Burian, Zimandl    Komentář k utkání: Po výprasku na Falconu se horalské společenstvo "céček" vrátilo do své roklinky, kde ve 3. kole RL přivítalo budějovickou Rosu. Mužstvo plné zkušených matadorů doplněné o několik mladých tváří. Utkání příliš branek nepřineslo, hlavně díky výkonu hostujícího gólmana Jana Kaňky, který přiváděl domácí střelce k zoufalství. Z úvodního náporu nevytěžili domácí nic, naopak hosté z první vážnější situace skórovali. V 5. minutě předal Zachoval přes šíři pásma Dominiku Nechvátalovi, ten se uvolnil a nasadil Študlarovi teploměr (následné měření ukázalo, že pod rukou je nejen mezera, ale také teplota 36,8 = v normě :-) 0:1. Vyrovnat se nám podařilo v poslední minutě těsně se zakončením naší přesilovky. Pavel Valenta vypálil do zadního hrazení, míček se odrazil k Petru Kafkovi, který přehodil ležícího brankáře (ten reagoval na první ránu a už se nestačil zvednout) - 1:1. Prostřední třetina byla jednoznačně v naší režii (střely 13:3), na každé straně jednou zvonila tyč, ale jinak jsme bušili hostující obrany a gólmana Kaňky jako "hluší do vrat", nicméně bez efektu. Zkušený vysoký gólman všechno s klidem kryl a držel kapky rosy vysoko nad vodou. Z druhé strany mohl právě třetím pokusem skórovat jeden z hráčů v modrých dresech, který obral na modré (jak symbolické) našeho beka a šel sám na Študlara, který však se štěstím utěsnil mezírku mezi betony a udržel míček před brankovou čarou. Třetí část se nesla v obdobném duchu - my jsme pálili, Jan Kaňka čaroval. Nejnebezpečnější akce hostí přišla po čistě vyhrané buly na Nechvátala, který za hranicí kruhů pálil z voleje, Študlar míček jen zpomalil, vypadl mu a mířil do branky, do bezpečí ho však uklidil Hudeck. Když už se zdálo, že se půjde na prodloužení, přišel polozákrok na hranici naší obranné třetiny na Pavla Šilhána, načež někteří hráči z obou stran nevyjímaje se začali dohadovat, zda to faul byl či nebyl (samotný ležící upozorňoval, že se o faul nejednalo), přestali hrát (přitom rozhodčí nepískal, ani nesignalizoval), a tak mohl vzít míček Pavel Valenta, předal Jiřímu Štěpánkovi, který pelášil sám na bránu, vyhnul se i skluzu vyběhnuvšího gólmana a pohodlně zavezl míček až do brány - 2:1. Čas 44:19. Tento stav se nám podařilo udržet až do konce a tak si připisujeme veledůležité 3 body!          Pavel Študlar shrnul duel následovně: "Mačkali jsme soupeře jako citrón, ale gólman Kaňka nepředvedl za celý zápas jedinou kaňku! :-) Moc práce jsem neměl, spoluhráči mi návrat do branky po delší době hodně usnadnili, chytil jsem asi tak 2 střely "navíc", jednou mě zachránila tyč a jednou pomohl Tony Hudeck, který odpálil do bezpečí míček, který propadl za má záda. Štěstí se pak k závěru přiklonilo na naši stranu.!"