17/18 MČR-SŽ, 1.kolo HBC HOSTIVAŘ-HBC Prachatice 3:1

18.09.2017 22:03

2017-2018 MČR - STARŠÍCH ŽÁKŮ; 1. KOLO; So 17. 9. 2017 Hřiště: KOMA ARÉNA, ; diváků: 27 HBC HOSTIVAŘ @ HORALÍCI 3:1 (0:0 1:1 2:0 ) branka Horalíků: 26. J. Novák (Fidler) domácí: 18. Grepl; 36. Šťastný (Grepl, Hroch); 43. Hroch (Šťastný)   střely na branku: 45-9 vyloučení Horalů: NIKDO  přesilovky: 0-3 využití: 0-0 rozhodčí: Barták - Novák Sestava: Kodrle (42/45); Běličková - Žít; M. Novák - Kahuda "C" - Fafejta/Fiala Fidler - Mráz; Šmejkal - J. Novák - Vokoun Trenéři: Zdeněk Šmejkal starší

Své úvodní vystoupení mají za sebou starší žáci + jedna žákyně Horalů. K prvnímu, a zdaleka ne poslednímu, dalekému výjezdu do pražské Hostivaře se i s pomocí mladších spoluhráčů omnibusem vydaly dvě pětice a brankář Pavel Kodrle, který se stal jednou z hlavních postav utkání. Od počátku byl totiž ve značné permanenci (jako, že na něj šlo hodně střel, pozn. redakce), nicméně s pomocí svých obětavých spoluhráčů/ky udržel po první patnáctiminutovce čisté konto. My jsme po celý zápas hrozili zejména z protiútoků V jednom z nich připravil se štěstím "tutovku" pro kapitána Milana Kahudu benjamínek (jako nováček, pozn. redakce) Václav Fiala, ale také brankář domácích Tomáš Keprt byl na místě.  Branky začaly padat až v prostřední části. V 18. minutě jsme nezachytili střelu od modré, Kodrle vyrazil, u míčku byl první Lukáš Grepl a poslal jej do horních koutů branky - 1:0. Ve 26. minutě přišlo vyrovnání. Po několika náznacích šancí a odskocích neposedného oranžového nesmyslu dostal na kruzích "nabito" mladší žák Jonáš Novák a trefil skulinku mezi betony - 1:1. Asistoval nejlepší náš hráč Patrik Fidler, který hrál teprve podruhé na postu obránce a počínal si suverénněji než někteří jeho zkušenější kolegové z týmů mužů.  Zkraje třetí periody se nám podařilo udělat závar před domácí brankou, ale i díky zákrokům brankáře Keprta jsme míček do branky nedostali. Přesto jsme naději na bodový zisk živili až do 36. minuty. To se mezi kruhy prodral Adam Šťastný a míček z jeho hokejky nakonec propadl pod betony našeho gólmana za brankovou čáru - 2:1. Vyrovnat mohl Ondřej Vokoun, ale v samostatném úniku ještě nesobecky hledal volného spoluhráče. Ve 43. minutě tak přidal pojistku domácího vítězství kapitán Marek Hroch, který využil zmatků v našem brankovišti - 3:1. Horalíci se však za svůj výkon vůbec nemusí stydět, po celý zápas dřeli na plno a domácím nedali nic zadarmo!