17/18 K(H)L HIGHLANDERS PT "C" @ SK HC ROSA 10:3 (0:2,4:0,6:1)

17.03.2018 20:40

2017-2018 KRAJSKÁ LIGA; 17. kolo; 17. 3. 2018 Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PT; diváků: 15
HIGHLANDERS PT „C“ @ SK HC ROSA - 10:3 (0:2 4:0 6:1)
branky Horalů: 21. F. Sedláček (Veselý, Kafka); 22. Valenta (Schmidt, Novák); 25. (24:31) Klíma (J. Sitter) SH; 25. (24:41) Klíma (Bednář) SH; 34. F. Sedláček (Kafka, Šilhán); 38. Bednář (Půbal); 39. F. Sedláček (Kafka); 39. Valenta (Stöhr); 42. Schmidt (Benč, Valenta) PP; 44. F. Sedláček (Veselý, Kafka) hosté: 12. Kočvara (Vochozka, Michal Kubeš) PP; 13. Nechvátal (Ruprecht) PP; 45. Martin Kubeš (Kočvara, Michal Kubeš) střely na branku: 32-27 vyloučení Horalů: Veselý, J. Sitter, Půbal, Šilhán x 2 minuty přesilovky: 5-4 využití: 1-2 v oslabení: 2-0 rozhodčí: Novák – Prchlík (pohoda jazz) Sestava: Dudla (24/27), Pixa; Benč - Stöhr; Veselý – Kafka – F. Sedláček Půbal – Šilhán/Horák; J. Sitter – Bednář – Klíma Schmidt – Valenta „C“ – Novák/J. Sosna Trenér: Pavel Valenta
Komentář: Třetí březnový víkend se do České republiky vrátila paní Zima a do Highlanders arény v Prachaticích hokejbal. Horalský „C“ tým tvořený převážně zasloužilými legendami tohoto sportu s oranžovou kuličkou doplněný o několik nadějných dorostenců přivítal budějovickou Rosu, která je na tom se složením svých sil podobně. A i když to tak zpočátku nevypadlo, nakonec byla z utkání celkem slušná střelnice. V první polovině úvodní třetiny měli sice několik závarů domácí, paradoxně mnohem nebezpečnější byla jedna ze střel hostí, tečovaná jedním z Horalů, se kterou měl Dudla co dělat a jen taktak ji vytlačil mimo tři tyče. Branek se prokřehlí diváci dočkali až v závěru a obě padly při přesilových hrách. Ve 12. minutě využil dvojnásobnou převahu Martin Kočvara, který se štěstím přehodil ležícího brankáře – 0:1. Za necelou minutu pak na modré napřáhl Dominik Nechvátal a trefil horní rohy branky – 0:2. O přestávce bylo na střídačce Horalů hodně dusno, které vyvětral až pořadatel (já  ). Výsledkem bylo vyrovnání brankového účtu, na které domácím stačilo šest minut! Několik tutovek pochytal fantasticky v neskutečných pozicích brankář Davídek, který byl v první polovině utkání k nepřekonání, na kombinaci do prázdné v 21. minutě zakončenou „miniaturním“ Filipem Sedláčkem byl ale i on krátký – 1:2. Za 14 vteřin roztočil svou kočko-myší kombinaci Schmidt s Pavlem Valentou a druhý jmenovaný zametl míček opět do odkryté branky – 2:2. V 25. minutě dostali hosté šanci opět překlopit skóre na svou stranu v podobě přesilové hry. Místo úderu však přišel dvojnásobný šok. Jiří Sitter poslal nádherným pasem od zadního hrazení do úniku Miroslava Klímu a ten zakončil stylem „roztáhni mi nohy a já Ti tam pošlu míček) – 3:2. Za 10! vteřin se stejný hráč protlačil až před brankou a prostřelil Davídka i podruhé – 4:2. Budějovické legendy mohly korigovat vzápětí, ale Dudla se vyznamenal bleskurychlým přesunem proti Ruprechtovi a následně i tygřím skokem ke své tyči, aby zabránil dorážce. Po druhé pauze tak bylo dosti neveselo na střídačce Rosy. Nutno však podotknout, že hostím nedělala až tak problémy hra domácích, jako spíš kluzké hřiště, na které v boxech zvolili nevhodné obutí. V laufu hrající Horalové však byli při chuti i nadále. V 34. proměnil Filip Sedláček samostatný únik – 5:2. Ve 38. minutě dala hostující obrana nebezpečnou půlhodinu (pardon půlminutu) na zpracování míčku Zdeňku Bednářovi a ten trefil šibenici – 6:2. Za dalších 40 vteřin našel křížným pasem Andrej Nikolišin (po zadání do google překladače, vám vypadne Petr Kafka) opět Filipa Sedláčka a ten doťuknutím do prázdné dokonal hattrick – 7:2. Po následné buly vypálil téměř z poloviny Pavel Valenta a jeho pokus prošel (stačilo mu na to 7 vteřin) – 8:2. V poslední pětiminutovce pak rozvlnili síťku ještě Tomáš Schmidt a počtvrté bomber Filip Sedláček, který si tentokrát svou pověstnou ofinku načesal na tu správnou stranu. Náladu tak domácím v poslední minutě nezkazil ani rychlý protiútok a přesná střela Martina Kubeše – 10:3. Gigantický obrat přinesl Horalům cenné 3 body!