17/18 EXTRALIGA MD, 20.k: HIGHLANDERS PT @ SK PEDAGOG ČB 4:3

08.04.2018 18:36

2017-2018 EXTRALIGA MLADŠÍHO DOROSTU, SK. B; 20. kolo; 8. 4. 2018 Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PT; diváků: 20 HIGHLANDERS PT  @ SK PEDAGOG ČB - 4:3 (1:2 3:0 0:1) branky Horalů: 13. Štěpánek (Pegley, Zimandl); 25. (24:15) Uhlíř (Zimandl); 25. (24:58) Čertík (Keresteš, Štětina); 29. Štěpánek hosté: 5. (4:28) Chudomel (Kadlec, Zelenka) PP; 5. (4:55) Mazanec (F. Stankay); 45. (44:12) Zelenka (Kovařík)  střely na branku: 30-20  vyloučení Horalů: Šilhán, Binka (2x), Hudeck x 2 minuty přesilovky: 0-4 využití: 0-1  rozhodčí: Martis - Soukup (ligoví, takže liboví, jako vždííí   Sestava: Dudla  (17/20); Mašek - Hudeck; Uhlíř  - Štěpánek  - Pegley Keresteš - Šilhán/Zimandl; Štětina - Veselý "C" - Čertík Lácha - Binka - Rek Trenéři: Pavel Študlar, Milan Čertík st. Foto: Johny (Jonáš Novák) Komentář:  Víkendový program v prachatické Highlanders aréně uzavřelo nedělní utkání extraligy mladšího dorostu mezi domácími Horaly a budějovickým Pedagogem. Ten přijel pouze s osmičkou hráčů do pole a brankářem Baušem, přesto byl po celý zápas nebezpečný a domácí museli napnout všechny síly a mít i velký kus štěstí a gólmana Dudlu, aby urvali všechny body! Předzápasová porada a taktika vzala za své už po pěti minutách, když jsme v rychlém sledu dvakrát inkasovali. V oslabení zůstala naše obrana hypnotizovaná míčkem a děním za brankou, takže si vůbec nevšimla, že před brankou číhá Pavel Chudomel, ten dostal přesný pas od Jiřího Kadlece (ten je v Pedagogu na střídavé starty právě z Prachatic) a v čase 4:28 krásnou ranou do šibenice otevřel skóre - 0:1. Ani jsme se nestačili rozkoukat a hostům jsme namazali na druhou branku. Nabídkou nepohrdl Jan Mazanec - 0:2. Naštěstí se podařilo udržet nervy i emoce na uzdě a hlavně hlavu nahoře. Přišlo několik povedených závarů, ale zatím bez gólového efektu. Až ve 13. minutě udržel těsně míček na červené Zimandl, vrátil jej před bránu, Pegleymu se střela úplně nepovedla, k míčku se ale dostal Jiří Štěpánek, podařilo se mu otočit a trefil přesně mezi betony - 1:2.  V 25. minutě jsme nejprve ubránili oslabení a těsně po jeho konci vyslal nahrávkou podél mantinelu Zimandl na zteč Jana Uhlíře, jehož nahození překvapivě skončilo až v síti - 2:2.   Za další půlminutu se nám pak podařilo dokonat obrat. Milan Čertík se procpal mezi dvojicí bránících do samostatného úniku a přesnou ranou kolem ramen stojícího Bauše dal na 3:2!  Poté se několikrát vyznamenal Radim Dudla, především při zákroku proti osamocenému protihráči, když v pádu naskládal betony na sebe a následně lapačkou vyrazil míček do bezpečí jak Jirka Králík (hokejový reprezentační brankář z přelomu 70. a 80. let minulého století, pozn. redakce). Minutu a půl před koncem třetiny nám pak hosté oplatili naši z úvodní části laskavost, když při rozehrávce namazali středem dvojici Pegley - Jiří Štěpánek a druhý jmenovaný se zpoza kruhů nemýlil - 4:2. Z kraje třetí patnáctiminutovky nás opět jistil Dudla, jinak se většina hry odehrávala před Ondřejem Baušem, který také několika přesnými zákroky držel Pedagog ve hře. V 39. minutě si pak Ivan Drago (Tony Hudeck, pozn. redakce) přilepil protihráče na mantinel, přišlo vyloučení, Pedagog odvolal gólmana a zkusil to v šesti. Naštěstí jsme však toto zesílené oslabení ubránili a už zdálo, že máme utkání "v kapse". Jenže v čase 44:12 se dostal ke své obávané střele Lukáš Zelenka (kluci říkali: "Na toho bacha, ten trefí všechno!") a z modré opravdu neomylně trefil horní růžek Dudlovy branky (na stupnici od 1né do 10ti bych dal tak 11!  Zbývající vteřiny to bylo opravdové peklo, neskutečný závar, mela, míček několikrát těsně minul naši klec, ale s velkým vypětím všech sil a také velkou dávkou sportovního štěstí se nám podařilo udržet cennou výhru! Následná radost připomínala takové malé "Nagano"!

Hodnocení trenéra Pavla Študlara: "Upřímně, moc jsem nevěděl, co od kluků čekat. Ale podle toho, jak se trousili na sraz i předzápasovou rozcvičku, jim bylo třeba zvednout nejenom mandle, ale i sebevědomí. V kabině těsně před zápasem už pak bylo cítit to správné odhodlání a nažhavení na zápas.  A i když jsme rychle prohrávali, kluci šlapali po celý zápas jako hodinky, poctivě se vraceli dozadu a hlavně se zdravě hecovali a neklesali na mysli. Vyzdvihnout pak musím Radima Dudlu, který opět vytáhl několik nadpozemských zákroků! Takže pokud to shrnu: Nemůžu mluvit, ale ten závěrečný pokřik ve středovém kruhu a zvolání kapitána Ondry Veselého: "Koho, že jsme porazili?" a sborová odpověď: "JEDNA, DVĚ, TŘI, ČTYŘI!" za to stály! DÍKY VŠEM!