16/17 MČR st.žáci - Highlanders Prachatice - SK Kelti 2008 6:7

24.04.2017 21:07

Po přestřelce s Kelty přišli starší žáci o všechny body  V podmračeném sobotním poledni začala v Highlanders aréně bitva mezi Horaly a s potomky keltských kmenů od řeky Berounky. Zatímco v Berouně domácí kouč A týmu přemítal nad tím, proč se nepovedl postup do play-off, tak starší žáci Keltů se do Horalů zakousli pěkně zostra a po osmi odehraných vteřinách poprvé překonali Pavla Kodrleho v domácí brance. Jirka Štěpánek naštěstí rychle vyrovnal, když zúročil důraz v brankovišti. Výstavní trefou strhl vedení na stranu domácích Ondra Veselý. Za chvíli byl oranžový míček k vidění opět v brance hostů, Jirka Štěpánek opět ukázal, jak je důležitý důraz v brankovišti. Horalé poněkolikáté a bohužel né naposledy v zápase ukázali, jak nesoustředění dokáží být a nechali soupeře snížit hned po rozehrání. Hosté pak při závaru před domácí brankou čtvrtou střelou v zápase vstřelili třetí gól a vyrovnali, zápas tak začínal od začátku. Ještě nebylo odehráno ani deset minut z úvodní třetiny a hosté opět vedli. Za domácí vyrovnal Jirka Štěpánek. Další střelu Jirky Štěpánka střelu hostující brankář neudržel v lapačce a vedli zase domácí. Vidět devět gólů za třetinu byl pro diváky zážitek, ale trenéři to nesli podstatně hůř. Hostující lodivod se svých svěřenců dost nahlas a opakovaně tázal: "Hráli jste někdy hokejbal?" , domácí kouč emoce evidentně dusil, zřejmě s přihlédnutím ke stavu, který byl k viděné na světelné tabuli. Druhá třetina přinesla i vyloučení, ale hosté svou početní výhodu nevyužili. Jakmile se vyrovnaly počty hráčů na hřišti, utekl Jirka Štěpánek, prostřelil hostujícího gólmana a Horalé odskočili do dvoubrankového vedení. Další daň za nepozornost zaplatili domácí po střele hostujícího hráče takřka od červené, která skončila za zády Pavla Kodrleho. Ani v tomto zápase si Honza Binka neodpustil hloupý faul. Kelti však ani další přesilovou hru nevyužili, Pavel Kodrle v ní ukázal, že chytat umí, když domácí obrana hrubě nestíhala. Hostům se pak přeci jen podařilo skórovat a za stavu 6:6 šly oba týmy do kabin.  V poslední třetině si zahráli přesilovku i domácí. Největší šanci v ní měl Jirka Štěpánek, ale jeho střela gólem neskončila a početní výhodu nevyužili ani Horalé. Po té, co keltský projektil skončil v domácí svatyni, nedokázali už Horalé zmobilizovat síly a přestřelku prohráli, ač dvakrát za zápas vedli rozdílem dvou gólů.  HIGHLANDERS - SK KELTI 6:7 (5:4,1:2,0:1) střely na branku: 20-25 vyloučení Horalů: Binka, Štěpánek 2 minuty přesilovky: 1-2 využití: 0-0 Sestava: Kodrle (18/25) Binka, Mašek,Fidler; Rek, Kahuda, Pegley, Štěpánek, Štětina; Novák, Lácha, Beran, Štěpánek Jan, Zimandl, Veselý