1.liga - Derby hned na úvod soutěže

17.09.2018 21:40

V neděli odehrál A-tým mužů Highlanders Prachatice svůj první mistrovský zápas 1. ligy v nové sezoně. Do Prachatic přijel tým Olymp Jindřichův Hradec, a hrálo se tak jihočeské derby. Na začátku se hrál vyrovnaný hokejbal. Na obou týmech byla vidět snaha neudělat chybu. Prim tak hrály obrany v čele s oběma brankáři. Do vedení šel přeci jen o něco aktivnější domácí celek. První branku vstřelil jeden z vícemistrů světa U18 v prachatickém dresu Matyáš Malecha (pozn. druhým je Jakub Laurinc), a započal tak svůj střelecký galakoncert, který korunoval třemi góly v poslední třetině. Těsně před koncem úvodní části hry navýšil vedení domácích Slavomír Květoň. Zdálo se, že tak úvodní třetina skončí, ale klasický šatňák Olympu utkání zdramatizoval. V prostřední části hry jemnou tečí zvýšil Ladislav Paule na 3:1. Jindřichohradečtí se nevzdávali a snížili na 3:2. Do poslední třetiny se tedy nastupovalo za stavu, který sliboval velké drama. To se nakonec nekonalo. V této části hry se hrálo v podstatě na jednu bránu, v hlavní roli s již zmiňovaným Malechou, který svůj první zápas ozdobil čtyřmi góly. Na konci zápasu svítilo na tabuli skóre 6:2 pro domácí Horaly a mohli se radovat z prvních třech bodů do tabulky.

"V úvodu se hrál opatrný hokejbal z obou stran. Byla vidět i nervozita na našich hokejkách z prvního zápasu sezony. V první třetině jsme si vybojovali jednobrankový náskok. Ve druhé třetině hrozili Jindřichohradečtí brejky, ale náskok o jednu branku jsme si udrželi i do třetí třetiny. Ve třetí třetině byla možná znát únava hostujícího týmu a my jsme navýšili skóre v náš prospěch. Trpělivou hrou jsme si tak dokráčeli pro první vítězství v nové sezoně." Zhodnotil utkání asistent kapitána Jan Švácha.