2.liga 18.9.2021 HIGHLANDERS PT "B" @ HBC ZLIV – 1:2 ss (0:0 0:0 1:1 – 0:0 – 1:2)

20.09.2021 18:49
2021-2022 2. (La) LIGA-ČECHY JIH; 3. kolo; 18. 9. 2021
Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PT; diváků: 30 (BYLO HODNĚ
HIGHLANDERS PT "B" @ HBC ZLIV – 1:2 ss (0:0 0:0 1:1 – 0:0 – 1:2)
branky Horalů: 31. Jan BÁRTA (P. Šilhán)

Komentář k utkání:
Před úvodním hvizdem v tradičním derby se Zliví se zdálo, že si místo hokejbalu střihneme košíkovou. Na rozcvičce totiž bylo na obou stranách vidět několik mladých pušek s košíkem na helmě . V našich řadách to byli dorostenci Šimon Daniel a Jonáš Novák, kteří získali své první ostruhy mezi muži a rozhodně se neztratili.
Zápas se jinak proměnil v galapředstavení obou brankářů, kteří byli oporami svých týmů a chytli téměř vše, snad jen ne rýmu (toť konec rýmů, čeština je krásná, pozn. redakce ). Hostující František Pícha působil velice klidně a stejně pohodově ukrýval míčky ve své výstroji či je odpaloval jak homeruny mimo svou výseč. Domácí Holubář také dnes chytil možné i nemožné a předvedl i zákrok z kategorie „HOLY SH.T!“ (svatá dobroto, pozn. redakce), když v prodloužení svým křídlem vyškrábl z čáry téměř jistý gól.
Ale to předbíháme. Oba dva maskovaní muži si střihli po jednom trestném střílení ještě v základní hrací době. Na konci druhé části vytlačil zlivského nájezdníka gólman Holub, v poslední minutě té třetí pak Pavel Šilhán k brankáři ani „nedojel“, resp. on ano, míček ne, neb ho se mu zamotal mezi hokejkou a „bruslemi“ a krásně jej předběhl (to byste museli vidět . Oba dva góly také padly až v této části hry. Hned po 11 sekundách si na přesný Šilhánův pas naběhl Jan Bárta a „z fousů“ vymetl pavouky v pravém horním rohu Píchovy branky – 1:0.
Za 4 minuty bylo srovnáno, když jsme už po několikáté nechali volného hráče mezi kruhy a Karel Trávníček procedil míček skrze betony Honzy Holuba, kterému ve výhledu i v chytání bránilo hned několik proti- i spoluhráčů – 1:1. Na konci základní hrací doby jsme krom smůly i zmíněného nájezdu měli i kopec štěstí, když nejprve jednu tutovku do prázdné obětavě zastavil Václav Mráz a v další „ložence“ zlivský hráč minul odkrytou klec. V prodloužení jsme měli více šancí my, ale bez využití.
Nájezdy se proměnili v hotovou taškařici, kdy to vypadalo, že jezdí „blbej s pitomým“ (bez urážky). Jelo se snad 14 sérií, pořadatelé už chystali petrolejové lampy a hráči Nového Strašecí (které čekal zápas s naší juniorkou, resp. „Áčkem“) už pomalu nastupovali do autobusu s tím, že na jejich zápas asi ani nedojde . Do vedení nás poslal lišáckou střelou z úhlu nad rameno klečícího gólmana Turek. Za hosty srovnal právě jeden z nadějných mladíků a tečku za oboustranným utrpením udělal Karel Trávníček, který poslal merunu z blafáku pod Holubův beton…