Vysoká prohra průběh zápasu zkresluje!

28.11.2016 10:59

16/17 MČR SŽ-TJ Snack Dobřany - Highlanders PT  9:1 (2:1 2:0 5:0)

Poslední zápas podzimu odjeli starší žáci odehrát do Dobřan. Posunutý začátek zápasu nic nezměnil na odhodlání porvat se s favoritem soutěže o body a začala bitva druhého se čtvrtým týmem tabulky. Po nepředvidatelném odrazu se v čase 1:05 měnilo skóre poprvé a horalové prohrávali  0:1. Naši kluci se velice pomalu dostávali do tempa a trest přišel v čase 6:45, domácí přidali další gól a stav byl nelichotivých 0:2. Přes nepříznivý stav nelze upřít horalům snahu, ztratili respekt a snaha po změně skóre byla evidentní. V čase 10:02 horalové díky Vaškovi Štětinů po pěkné střele snížili na 1:2. Hra se pak vyrovnala a domácí rozhodně nedělali dojem favorita.  Druhá třetina začala aktivně z obou stran. S blížící se polovinou zápasu přišel tlak horalů. Jirka Štěpánek se neprosadil z několika šancí, převaha v této části hry tak gól v dómácí síti  bohužel nepřinesla.Nechtěné podražení horalů umožnilo domácím přesilovou hru, kterou bohužel v čase 8:36 zužitkovali a hosté lovili další gól ze své sítě. Domácí pak přidali další zásah do sítě bezmocného Kodrleho. Stav 4:1  pro domácí pak nezměnil ani tlak horalů v závěru třetiny, gólem neskončla ani šance Jirky Štěpánka a druhá třetina tak dopadla pro horaly nepříznivě 1:4. Poslední část se dlouho nesla ve vyrovnaném tempu, ale domácí přeci jen s trochou štěstí zvýšili na  5:1. Prachatičtí borci pak evidentně vypustili konec zápasu a skóre se postupně navyšovalo až na hrozivých 1:9.  Horalové si rozhodně zaslouží pochvalu! Kůži nedali zadarmo, na hřišti favorita odehráli pěkný zápas, ač se to podle skóre nemusí zdát.  branka: 10.Štětina (Štěpánek Jiří) střely na branku: 40-23  vyloučení: Mašek, Binka 2x  přesilovky: 3-2 využití: 0:0 oslabení: 0:0  Sestava: Kodrle (4/25) Kafka (5/15)  Zimandl (C), Plecer, Mašek, Binka, Veselý, Novák, Štěpánek Jiří, Štěpánek Jan, Fiedler, Lácha, Štětina, Pegley, Beran