Turnaj přípravek 8.4.2017 Blatná Jih+Západ

10.04.2017 14:59

V sobotu se opět po 14-ti dnech sešly v Blatné přípravky. Tentokrát ke společnému turnaji Jih-Západ. Celý turnaj proběhl v duchu fair play a byla vidět příkladná bojovnost, nasazení, pohledné akce i spousta krásných branek. Co je, ale nejdůležitější je radost ze hry, která byla na všech hráčích patrná. Jedinou kaňkou na tomto podařeném turnaji byla zlomená ruka hráče Plzně - Litic, kterému přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat na hokejbalová kolbiště.  Pro Horalíky začal turnaj utkáním se Šneky z Dobřan. Úvod utkání byl v naší režii, nicméně po slibném začátku nám soupeř odskočil a vedl o dvě branky. V tomto zápase jsme skórovali již jenom ze samostatných nájezdů. Všichni naši nájezdníci prokázali šikovnost a hbité ruce a utkání tak dostali až do nastavení, které rozhodují nájezdy. A v těch se přiklonilo štěstíčko na stranu Šneků. Ve druhém utkání s týmem Plzeň - Litice šel do vedení nejprve soupeř. K obratu zavelel proměněný nájezd a od té chvíle se nám podařilo jít do vedení 5: 1. V závěru došlo ke kosmetické úpravě výsledku. Na třetí utkání čekali kluci více než hodinu a vstup do utkání proti HBC Plzeň podle toho vypadal. U všech míčků jsme byli později a soupeř rychle vedl o tři branky. Po třetím obdrženém gólu se hra vyrovnala a klukům se podařilo snížit. Zdálo se, že by se mohli nadechnout a pokusit se o vyrovnání. Z velké snahy ale vznikla chybička, kterou soupeř bez milosti využil a rozhodl o zasloužené výhře pro Plzeň. Do posledního utkání vlétli Horalové jako vyměnění a v první půli nedali hráčům IHC Písek téměř žádnou šanci. Do druhého poločasu šli kluci s vedením 3:0. I přesto, že jsme chtěli pokračovat ve své hře a klukům z Písku nedovolit skórovat stal se přesný opak a za dvě minuty bylo srovnáno. Vzápětí šel dokonce Písek do vedení. Pak se strhla bitva, která se všem přihlížejícím musela líbit. Šance střídala šanci a po závěrečném klaksonu bylo skóre 5:5 a o vítězi museli rozhodnout nájezdy. Oproti prvnímu zápasu se přiklonilo štěstí na naší stranu a kluci tak mohli oslavit zasloužené vítězství. Klukům se turnaj líbil a jsou rádi, že mohou své umění poměřit i s jinými týmy protože to je posouvá dál. Věřím, že se naše povedené účinkování přenese do tréninku a kluci budou makat i nadále a budou mít touhu se zlepšovat. HIGHLANDERS GO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sestava: Brankář: Válek Obrana: Mrát, Maun, Novotný Útok: Fafejta, Kafka, Klement, Kunc, Žák, Makovička Výsledky: Prachatice x Dobřany 4: 5 s. n. Góly, asistence: Kafka (Mráz), Žák s. n., Klement s. n., Kafka s. n. Prachatice x Plzeň - Litice 5: 3 Góly, asistence: Mráz s. n., Kunc (Klement), Kafka (Fafejta), Makovička (Žák), Fafejta (Kafka) Prachatice x HBC Plzeň 1: 4 Gól, asistence: Žák (Makovička) Prachatice x IHC Písek 6: 5 s. n. Góly, asistence: Kafka (Fafejta), Kafka, Kafka (Fafejta), Klement, Žák, rozhodující sam.nájezd Klement