V sobotu 12.12.2015 se nejmladší horalové vydali do daleké Plzně, kde je čekalo měření sil se západočeskými hokejbalovými týmy. Navíc je zde čekalo příjemné překvapení v podobě nových krásných dresů s horalem na hrudi.

1.zápas:
Highlanders PT - Plzeň-Litice 5:0...
(góly: 2x Honzík Štěpánek, Adam Hodina, Míra Sova, Kuba Makovička)
V prvním zápase, v první minutě, z první střely na branku, nás dostal do vedení Honzík Štěpánek střelou z půlky hřiště. Kluci si pohodu přenesli i do dalších minut a během zápasu se prosadili ještě čtyřikrát, konkrétně podruhé Honzík Štěpánek, Adam Hodina, Míra Sova a Kuba Makovička. Naše dobrá obranná hra slavila úspěch a Petr Kafka si připsal čisté konto.
Na klucích byla vidět chuť do hry...aby taky ne, když poslední trénink měli na konci listopadu.

2.zápas:
Highlanders PT - Tatran Třemošná 7:4
(góly: 2x Honzík Štěpánek, 2x Jonáš Novák, 2x Adam Hodina, Kuba Makovička)
Ve druhém zápase měli horalíci famózní vstup do utkání, kdy po 1. třetině vedli už 5:1. Tento stav kluky ale trochu ukolébal, začali více myslet na střílení gólů než na obranu, a soupeř toto trestal a snížil stav až na 5:4. Mezi druhou a třetí třetinou jsme měli velkou poradu co dál. Porada se vyplatila a do třetí třetiny jsme vstoupili opět úspěšně, přidali jsme ještě dva góly a nenechali si zápas zdramatizovat. A tak jsme se nakonec radovali z druhé výhry na turnaji.

3.zápas:
Highlanders PT - Snack Dobřany 3:3
(góly: Honzík Štěpánek, Kuba Makovička, Jonáš Novák)
V posledním utkání jsme narazili na Šneky z Dobřan a toto utkání mělo veškeré parametry krásného hokejbalu. Po lehkém oťukávání na začátku utkání jsme soupeře zatlačili a byli jsme odměněni brankou zásluhou našeho gólového střelce Honzíka Štěpánka. Poté ještě v první třetině stav navýšil na 2:0 Kuba Makovička.
Ve 2. třetině převzali otěže zápasu Dobřanští Šneci a začali vystrkovat růžky. Naši chlapci jim však nedali tvaroh na parůžky, ale darovali jim hned dvě laciné branky. Po dvou třetinách byl tedy stav vyrovnaný 2:2.
Třetí třetinu se hrál opět vyrovnaný hokejbal a Šneci se dostali dokonce po střele přes našeho obránce do vedení. To jim vydrželo až do poslední minuty, kdy po střele Kuby Makovičků šel za míčkem jako buldok Jonáš Novák a dorážkou srovnal stav zápasu na konečných a zasloužených 3:3.
Tento poslední zápas byl krásným završením půldenního plzeňského turnaje. Prachatičtí Horalíci tak ve svých nových dresech neokusili hořkost porážky. Budeme jim přát, aby jim to vydrželo co nejdéle a stejně tak i radost z krásně předvedené hry.