1.zápas FINÁLE  2.NHbL sobota 24.5. - Pedagog ČB
Betonova Holubov - Highlanders Prachatice 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Střely:38:22 Vyloučení:8:9 Přesilovky:7:6 Využití:1:1 Oslabení:1:0
Vyloučení 2 min.:Švácha,Bušek,Reindl,Lang,Kadlec,Paule,Turek 2x
Góly (A1, A2): 29:23 Paule (Kotlík, Lang)
Sestava: T.Pixa (35/38), T.Repko
J.Švácha (A), R.Sitter, J.Cabák, L.Paule, P. Bušek
J.Turek (C), M.Kadlec, J.Reindl, J.Kotlík, P.Valenta, J.Leffler, M.Dojčar, J.Lang

Takto okomentoval utkání R.Velek:

"Byť finále pro naše barvy nedopadlo dle našeho přání, hráli jsme důstojnou roli.Vynikající brankář Tomáš Pixa přiváděl domácí hráče k šílenství a je tou správnou pozvánkou na další zítřejší finále. Fanoušci našich barev byli slyšet a snad byli motorem našeho týmu.Hlavu vzhůru a zítra vyhrajeme! Let's go Highlanders! Let's go!"

Z webu Betonovy:

Betonova vstoupila do finále vítězně a v sérii se ujala vedení

Za krásného slunečného podvečera odehráli naši hráči první finálové utkání proti Prachaticím. Úvod patřil našemu mužstvu, které bylo aktivnější a hosté si museli pomáhat fauly. Ani jednu z nabídnutých přesilovek ale domácí využít nedokázali. Skóre utkání mohl otevřít Kaše, jenž na modré obral Šváchu a řítil se do samostatném úniku. Prachatickému obránci nezbylo než ho faulovat a rozhodčí neváhali nařídit trestné střílení. K němu se dle pravidel musel postavit sám faulovaný, ale Pixa si s jeho beton.jpgpokusem bez problémů poradil. Stejný hráč své zaváhaní odčinil v čase 26:07, kdy si vyměnil balonek s Janečkem a střelou do poloprázdné branky poslal svou první brankou v play-off Betonovu do vedení. Za minutu a půl bylo na naší střídačce ještě veseleji. Hejna se při přesilovce dostal k odraženému balonku a dokázal ho procedit mezi Pixovy betony. Prachatickým se podařilo ještě do přestávky snížit na rozdíl jediné branky, když 37 vteřin před druhou sirénou potrestal dvojnásobné vyloučení Betonářů nenápadnou střelou kapitán Turek. Hosté, povzbuzeni kontaktní brankou, do třetí části vlétli a tentokrát to bylo naše mužstvo, které si muselo vypomáhat fauly. Prachatičtí tak na několik minut zavřeli hráče Betonovy v jejím obranném pásmu, ale i přes několik slibných šancí a závarů se jim vyrovnat nepodařilo. A tak přišel trest z hole Miloslava Klímy, jenž utekl při vlastním oslabení a nadvakrát protlačil balonek za Pixu. Na tuto branku již hosté odpovědět nedokázali a Betonova se tak v sérii hrané na tři vítězná utkání ujala vedení 1:0.