Přebor mladších žáků: Pedagog ČB @ HBC Prachatice ,,A" 2:3

21.11.2017 10:28

V neděli 19.11.2017 po obědě se utkaly dva týmy, které měly stejný bodový zisk a hrálo se tak o průběžné čtvrté místo. To, že spolu hrají sousedé v tabulce, bylo patrné od úvodního hvizdu. V úvodu zápasu byli mírně aktivnější hosté a vytvořili si několik šancí, které volaly po gólu. Nicméně jako první skórovali domácí, když se jim podařilo využít hned první šanci, která se jim naskytla z brejku. I nadále se hrál vyrovnaný hokejbal a šance, které si týmy vytvořily, zlikvidovali spolehlivě chytající brankáři. Druhá třetina byla o marném dobývání domácí svatyně a brejkových situacích domácího týmu. Přesto se na ukazateli skóre nic nezměnilo a stav byl po dvou třetinách 1: 0 pro Pedagog. Do třetí třetiny nastoupili kluci s obrovským odhodláním vstřelit branku. Bohužel z přemíry snahy došlo k chybě, kterou domácí potrestali a ujali se vedení 2: 0. Do konce utkání chybělo pár minut a zdálo se, že Pedagog si svoje vedení pohlídá a nepřipustí žádné drama. Za tohoto nepříznivého stavu se jako správný kapitán projevil Jonáš Novák, když jeho prudké nahození skončilo v šibenici domácího brankáře. Díky této brance bylo o další zápletku postaráno. Gól na 2: 2 vstřelil benjamínek týmu Tomáš Kafka, když procpal balónek pod padajícím gólmanem. Zdálo se, že utkání směřuje k samostatným nájezdům, které ale rázně odmítl svým druhým gólem kapitán Novák. I přes závěrečný tlak domácích už ke změně stavu nedošlo a mohla tak propuknout nefalšovaná radost. Kluci už po několikáté ukázali obrovské srdce a bojovnost a za to jim patří poděkování. HIGHLANDERS GO!!!