HIGHLANDERS PT vs. TJ HBC Olymp JH - 2:1 sn (0:1, 1:0, 0:0)
branky Horalíků: 19:30 Vokoun, vítězný nájezd Vokoun
vyloučení Horalíků: Červíková x 1 minuty
přesilovky: 1- 1 využití: 0:0, oslabení: 0:0
Kadlec - Makovička O., Červíková - Novák - Vokoun
Kotlíková - Svatý, Makovička J. - Šmejkal - Štěpková
Šlosková - Vitoul, Průša - Mráz - Tůma
Pešek, Sláma

Horalští mladší žáci tuto sobotu přivítali soky z Jindřichohradeckého Olympu. Zápasy těchto dvou soupeřů vždy slibují dramatické boje až do konce utkání a nejinak tomu bylo i tentokrát.
Olymp se od začátku zcela bez ostychu pustil do domácích. Po několika závarech před domácích brankou se nakonec jindřichohradečtí přeci jen dočkali a ujali se vedení. Domácí pak přidali a do konce třetiny bylo vidět několik pěkných průniků obranou soupeře, ale ani jedna ze střel na hostujícího brankáře neskončila gólem a tak první třetina končila za stavu 0:1.
O přestávce byly z domácí střídačky slyšet důrazné pokyny od trenérů směrem ke svým svěřencům. Potichu nebyla ani hráčská lavice soupeře, hlasité hecování se neslo celou arénou a nebylo se čemu divit, soupeř cítil ve vzduchu své první letošní body.
Druhá třetina začala větší aktivitou domácích, zvláště první domácí pětka soupeři zatápěla. Po několika nahrávkách dua Novák - Vokoun druhý jmenovaný pálil vedle, ale míček doběhl a pohotovou zpětnou nahrávku před branku si hostující brankář srazil do vlastní sítě a bylo vyrovnáno.  Za vyrovnaného stavu druhá třetina skončila, protože domácí další příležitosti nedokázali přetavit v gól.
Ani o druhé přestávce nebylo na střídačkách mnoho klidu. Třetí třetinu tak rozehráli zdravě namotivovaní hráči obou týmů v tempu, které utkání velice slušelo. Závary a šance se střídaly na obou stranách. Jindřichohradeckým se podařilo několik úniků, domácí se nenechali zahanbit a do útočného pásma soupeře volili cestu spíše po kombinačních akcích. Střelný prach zřejmě zvlhl střelcům obou týmů, a když už se ke střele dostali, stáli míčku v cestě do sítě brankáři. Závěrečný tlak domácích pak pomáhali hostujícímu brankáři hasit kolegové z obrany i z útoku. Když už se podařilo domácím vystřelit přesně a překonat všechny protihráče, pomohla soupeři Štěstěna, to když dvakrát cinkla po kontaktu s míčkem branková konstrukce.  Na změnu stavu nedošlo ani po oddechových časech, které si vybraly oba týmy a tak přišly na řadu samostatné nájezdy.
Nájezdy začínal soupeř. První hráč po volném rozběhu takřka zastavil a do poslední chvíle se pokoušel Kafku v domácí brance "vymíchat", ale bez kýženého efektu. Za domácí šel na první nájezd Vokoun, ten početnému publiku předvedl učebnicový blafák do bekhendu a zkušeně skóroval. K druhému pokusu hostů se postavila nájezdnice, zkusila střelu, ale trefila jen Kafkovi betony. Za domácí chtěl rozhodnout Kuba Makovička, ale ani jemu se střela mezi betony nepovedla. Smůla, která se na domácí hokejky lepila v poslední třetině, se prolomila při posledním nájezdu hostujícího týmu, jeho střelu Kafka pokryl a na domácí střídačce vypukly oslavy. Ondra Vokoun se tak stal první hvězdou utkání, díky jeho šikovné střele "o brankáře" a ukázkovému nájezdu berou domácí zaslouženě dva body a posouvají se na průběžné druhé místo tabulky. Soupeři po právu náleží nejen bod za remízu v základní části, ale i mimořádný respekt za velice kvalitní a nebojácný výkon.