Mladší žáci se před domácím publikem rozloučili výhrou !

15.05.2017 08:45

Přebor Ml.ž. Horalíci vs. Šneci Dobřany

Promoklé hřiště v sobotu hodinu po poledni přivítali mladší žáky horalů, kterým přijeli jako soupeři Šneci z Dobřan. Domácí nechtěli připustit drama, které provázelo poslední vzájemný zápas v Dobřanech a zostra na soupeře vlétli. První šanci zápasu Honzík Štěpánek neproměnil a hra se vyrovnala. Pak přeci jen udeřili domácí, gól vstřelil po pěkné akci Matěj Stöhr. Domácí obrana si za chvíli vybrala slabší chvilku a soupeř nemilosrdně trestal, 1:1. Pak však opět střílel Matěj Stöhr, vyražený míček poslal do brány soupeře Adam Hodina a domácí opět vedli. Hosté však z úniku vyrovnali a za stavu 2:2 se šlo do kabin.  Druhou třetinu ozdobila dívčí kombinace, na jejímž konci Jolča Becková vstřelila gól a strhla vedení opět na stranu domácích. Ostrostřelec Matěj Stöhr pak vyslal další pumelici na hostujícího brankáře, ten opět pouze vyrážel a šikovně postavený Adam Hodina neomylně střílel do odkryté branky Šneků - 4:2. Hostům se však hned po rozehrávce podařilo snížit a druhá třetina skončila za stavu 3:4.  Poslední třetina už byla spíše vodním pólem než hokejbalem. Urputnou snaha obou týmů o vítězství je nutno pochválit. Více ze hry měli domácí a po chybě hostujícího brankáře zvýšili vedení na 5:3 a výsledek si již pohlídali. Mladší žáci tak zahřáli zmáčené domácí publikum výhrou, která jim dala jistotu celkově pátého místa v Přeboru mladších žáků - ČECH JIH v sezóně 2016-2017. Příští týden jede tým vedený Pavlem Valentou a Petrem Kafkou do jihočeské metropole odehrát poslední zápas sezóny s tamním Pedagogem. Když kluci předvedou výkon podobný dnešnímu, mohli by ještě nějaký ten bodík přivézt.